Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lefotóztam az ablakomból egy...

Lefotóztam az ablakomból egy balesetet, utána feljöttek hozzám a rendőrök és töröltették a felvételeket. Ez mennyire szabályos?

Figyelt kérdés

Úgy is fel kerülnek egyből a felhőbe, szóval az mindegy.

Perrel fenyegetőztek, hogy engedély nélkül tettem, meg senki sem járult ehhez hozzá. Ez mennyire szabályos így? Jó nyilván, ha publikálnám, kikockáznám az arcokat.

Erre mondta, hogy maga a kép készítése már önmagában is jogsértő.


Ennyiben maradtunk, de mondták, hogy ezek miatt bekaphatok egy akkora büntetést, hogy vehetek fel rá hitelt.


Általában lefotózom saját használatra, ha valami extra történik a lakásunk előtt az utcán.



2016. nov. 2. 22:53
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
34%
Gondolom nem a balesetet fotóztad, hanem a helyszínelőket. Igazuk volt.
2016. nov. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem tiltja a törvény hogy lefotózz valamit:Dd mondjuk ki tudja már mit lehet ha épp diktatúra van
2016. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A kettes téved.

"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."

Miután egy baleset és az intézkedő rendőrök nem "nyilvános közéleti szereplés" kategóriába tartoznak, a résztvevők hozzájárulása nélkül nem fotózhatsz.

Egyébként: [link] ( a cikk 2015 februári, az elfogadott és jelenleg is hatályban lévő törvényt már kimásoltam az előbb ).

2016. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 belapus ***** válasza:
86%

A valamit nem, de valakit lefényképezni vagy róla hangfelvétel készíteni, ahhoz előzetesen kell engedélyt kérni.

Rendőrökre és közszereplőkre némiképp eltérő a szabályozás.

2016. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
A dolog jogszerűségétől függetlenül mindenképpen érdemes a rendőrök ellen feljelentést tenni fenyegetés és zsarolás miatt, hiszen nem ez a módja a dolog rendezésének.
2016. nov. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 SimkoL ***** válasza:
38%

'A dolog jogszerűségétől függetlenül mindenképpen érdemes a rendőrök ellen feljelentést tenni fenyegetés és zsarolás miatt, hiszen nem ez a módja a dolog rendezésének.' Megpróbálták 'emberi' módon rendezni a dolgot. Ha törölte, nincs gond, ha nem, jön az eljárás ami árban húzós lesz.

'Úgy is fel kerülnek egyből a felhőbe, szóval az mindegy. ' Talán ezt nem kellett volna leírnod.

2016. nov. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

#3


rosszul tudod:

[link]

2016. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
7# ez igaz, de nem tévedek. Az egyik nem zárja ki a másikat. A rendőröket ugyan le lehet fotózni, de senki mást nem. Se a tűzoltókat, mentősöket, se a nézelődőket, se a balesetet elszenvedőket.
2016. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi extra. sima koccanás, heves vita egymással, a rendőrök alig bírták a feleket lenyugtatni. A net tele van ilyenekkel.


Amúgy fiatal rendőrök voltak, tipikus a civil életben kiközösített gyerekek. Ennél sokkal durvább dolgokat is fotóztam már, de szintén nem publikálásra szánva.

2016. nov. 3. 12:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Általában a sajtófotósokat szokták fingatni ezzel a törvénnyel, a kérdező esetéhez hasonlót nem hallottam még. Én egyszer a 7-es buszon utaztam, mikor elmentünk egy baleset mellett, persze hogy sokan kapták elő a mobilt és fotóztak, ketten a facebookot is emlegették. Ennyi erővel őket is egyenként meg kéne keresni.
2016. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!