Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férj (feleség) halála után...

Gyuri49 kérdése:

A férj (feleség) halála után ki örökli a bankbetétben lévő pénzét? (Nincs végrendelet) Házastárs, gyermek?

Figyelt kérdés
2016. nov. 6. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Házastárs és a gyermek(ek) közösen, egyenlő arányban.
2016. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
66%

50-50%

50% a házastárs, 50% a gyerekeké. Minél több gyerek van, anál több felé osztódik. Netalántán ha gyermek meghalt, akkor az ő gyermeke(i) öröklik az ő részét.

2016. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Tévedés, a bankbetét fele - mint közös jövedelem -, eleve a feleségér, a másik felét meg a gyerekek és a feleség örökli egyenlö arányban
2016. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem rólam volt szó a kérdésben, hanem az egyik szomszédunkról, akinek azt mondták a bankban, hogy nem ő kapja meg a pénzt és ezért teljesen elkenődött, mert ugye a temetés nem két fillér és nincs megtakarított pénze. Nekem is az a meggyőződésem, hogy a pénz fele eleve a házastársé, a másik felén pedig osztoznak a gyermekkel. Az már a magánügye, hogy esetleg a saját 1/4 részét odaadja, vagy nem.
2016. nov. 7. 10:31
 5/6 anonim válasza:
Második vagyok, és igen jogos, egy gyermekrész a házastársé is! Sajnos én édesapámnál ezt már átéltem. A felesége lemondott a gyermekrészéről a mi javunkra. Hárman vagyunk. Szerintem nagyo korrekt volt, bár sokkal szívesebben látnám édesapám mint az örökséget....:)
2016. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyuri-49 válasza:
Kedves ismeretlen! Részvétem! Meggyőződésem, hogy a te reakciód a normális, az igazán emberséges. Ami a tragédia, hogy sokan nem is az elhunytat gyászolják, hanem csak az örökség a fontos számukra. Volt egy barátom valamikor a 80-as évek elején (sajnos nagyon fiatalon hunyt el gégerákban, csak 30 valahány éves volt) és neki voltak mondásai, amin jókat nevettünk, mert csak humornak szánta, de az egyik éppen itt aktuális is. Idézem: "nem az a fontos, hogy ki halt meg, hanem, hogy mennyit örököltünk" Gondolom, rövidke életének a tapasztalatából adódott ez a mondása.
2016. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!