Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valamilyen ingóságról...

Ha valamilyen ingóságról írunk adásvételit, ahhoz i kell két tanú, hogy érvényes legyen vagy elég csak mi kettőnk közt egy papír?

Figyelt kérdés
pl fényképezőgép, kamera, szóval ilyen 50-100-200 ezres dolgok max.

2016. nov. 20. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanúk nélkül nem érvényes a szerzödés, vitás esetben nem lehet bizonyítani az adásvétel tényét.
2016. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, csak hát ez tök jó :-(

gyakorlatban ez elég nehezen kivitelezhető, pl tényleg legyen az egy 80 ezres fényképezőgép, amit mondjuk a Jófogáson veszek vkitől, hát csak az egy plusz nap lesz,mire felhajtunk 2 tanút még ...


de egyébként van egy kérdésem: ha egyszer egyikünk se áll cselekvőképességet kizáró / korlátozó gondokság alatt, akkor ugyan miért nem járhat el mindenki a saját nevében, saját felelősségére? most nem? hát ha olyat ír alá, amit nem kéne, akkor az okirathamisítás, ennyi. na de miért lenne bármelyik fél korlátozva ebben?

nem értem tényleg :( vagyis értelek oké, nyilván egyszerűbb a bizonyítás, csak azt nem értem, miért nincs egy szabad embernek ennyi joga, hogy a saját nevében nyilatkozatot tegyen (lásd végrendeletet pl írhat ugye s.k. tanúk nélkül stb stb)

2016. nov. 21. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de a jófogás vagy hasonló oldalon létrejön egy szerzödés, ami jogilag érvényes. Ez nem ugyanaz, mintha a szomszédnak adnád el
2016. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké oké, de én pont arra gondolok, ha pl a szomszédnak adom el, azaz nincs ilyesmi nyoma mint a jófogás, vatera, akármi. ezeket csak példának hoztam, hogy honnan is szerezhet az ember bármit, na de ugyanennyi erővel ha nekem simán csak van egy haverom, vagy neki egy haverja, akitől veszek bármit ... akkor nincs ilyesmi nyoma, mégis szükség lehet rá h le legyen papírozva.
2016. nov. 22. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor te meg a vevö leírjátok egy lapra, hogy X tárgyat eladsz neki Y összegért.

MIndkettötök személyi adatait (név, anyja neve, lakcím, igazolványszám) beleírjátok, meg kerestek két tetszés szerinti valakit (szomszéd, az utcáról két idegen, bárki), akik a saját személyi adataik megadásával meg az aláírásukkalt azt tanúsítják, hogy ezt az adásvételi szerzödést ott elöttük írtátok alá mindketten.


NEm hinném, hogy annyira nehéz lenne rajtatok kívül még két embert elökeríteni - elvégre nem kettesben éltek a pusztában egyedül

2016. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!