Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Méret probléma miatt akartam...

Méret probléma miatt akartam interneten rendelt terméket becserélni. Elmentem az üzletükbe, de ott rögtön elhajtottak, hogy nem tudják cserélni. Ez jogos?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Valóban nem kötelesek rá. Tehát igen, jogos.
2016. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a mellékelt szerződében az áll, hogy amennyiben nem felel meg a termék ellálhatok a vásárlástól!!!!
2016. nov. 25. 20:48
 3/12 PresidentEvil ***** válasza:
90%

.

A kérdés az, mit vettél pontosan, mert bár alapesetben A NETEN RENDELT árut 14 napon belül indoklás nélkül visszaviheted, de vannak kivételek, pl. kérésre egyedileg készített/összeállított vagy romlandó termékek, esetleg olyanok, amelyek higiéniai okok miatt nem cserélhetők (pl. fehérnemű). Ha olyasmit vettél, amire nem vonatkozik a kivétel és 14 napon belül vagy, nyugodtan menj vissza, kérd a vásárlók könyvét éa irány a fogyasztóvédelem.

2016. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sportmelltartót! Ezeket a melltartókat az üzletben fel lehet próbálni!

Csak én egy olyan fazont rendeltem, ami az üzletben nincsen.

Viszont nem tudom hordani, mert szoros a gumi. :(((

Majdnem 4500ft volt!

Most elcsesztem, mert nem gatyát vettem ennyiért?

Akkor ha annyira fehérnemü, akkor az üzletben miért próbálható?

Azt megértem, hogy egy bugyit, vagy egy zoknit nem vesznek vissza, de az nem is egy 4500ft!

Ezt otthon felvettem pár percre, ugyanolyan új, mint volt. Nem zárt csomagolásban volt! Erre is az van kiírva a honlapon, hogy az üzletbe vissza vihető, és az elállás jogi papírt is mellékelték hozzá, illetve a honlapon ez szerepel:


"Visszaküldendő árut visszahozhatja üzleteinkbe is. FONTOS! Nagyméretű árucikket NEM áll módunkban üzleteinkben átvenni! (nagyméretű sporteszközök, pl.: kerékpár; nagyméretű lakberendezési cikkek, pl.: bútorok, nagyméretű szőnyegek; kerti bútorok és nagyméretű kiegészítők, nagyméretű konyhai eszközök.) Üzleteinkben lehetősége van kicserélni az adott terméket, illetve igény esetén a vételárat készpénzben visszatérítjük Önnek."


Hol írják, hogy fehérneműt nem?


Szükségem lenne arra a 4500ft-ra, hogy belőle másikat tudjak választani, vagy másik méretet!

2016. nov. 26. 01:03
 5/12 A kérdező kommentje:

A termék melett a honlapon pedig ez szerepel:


"Áruvisszaküldés:

A visszaküldés költsége a fogyasztót terheli! A visszaküldendő árut visszahozhatja üzleteinkbe is, az áruvisszaküldés folyamatáról bővebb információt a "Segítség" menüpont alatt talál."


Tehát, vissza vihetem az üzletbe. Vagy megtévesztés?

2016. nov. 26. 01:29
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindemellet ez a sportmelltartó nyáron, vagy beltéren hordható simán egymagában is (rengeteg ilyen látok), nem muszály felé trikót venni.

Minden üzletben próbálható ruhadarabnak számit.


Akkor mi az, hogy vissza nem veszik mert fehérnemű?

Amikor az üzletben az összes sportmelltartó kibontva van áll, mert mindenki próbálja?

Interneten rendeltem, elvileg van ellálási jogom!

Másrészt hol van az leírva, hogy Sportmelltartót nem vesznek vissza?


Ha aukciós oldalon kell majd eladnom a melltartót, mert nem veszik vissza! Biztos hogy írok az üzletről egy lejárató blogot!

2016. nov. 26. 01:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Írj nekik emailt, hogy el akarsz állni a vásárlástól. Ilyenkor vissza kell küldened nekik a terméket a saját költségeden és ők 14 napon belül kötelesek utalni neked a termék vételárát. De ha a közeledben van a boltjuk, akkor szerintem megegyezhetsz velül emailben, hogy inkább személyesen adnád le náluk a terméket, így a visszaszálíltási díjat megspórolhatod.
2016. nov. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Jogos, mert épp kávészünetben pofátlankodtál be.
2016. nov. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Szükségem lenne arra a 4500ft-ra, hogy belőle másikat tudjak választani, vagy másik méretet!"



Akkor menj el dolgozni, ne itt lopd a napot! Ezért csak akkor fizetnek, bértollnok vagy.

2016. nov. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Mivel online történt a vásárlás, így mindenképpen először emailben kell az elállási szándékot jelezni!
2016. nov. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!