Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek jogtalan végrehajt...

Mit tehetek jogtalan végrehajtás ellen, ha a végrehajtó nem a bírósági végzés szerint jár el?

Figyelt kérdés

Van egy végrehajtás ellenem, amit bíróságra vittem, mert nem tartom jogosnak. A bíróság ideiglenes intézkedésként a per idejére felfüggesztette a végrehajtást. A pert első fokon megnyertem, megszüntették a végrehajtást, de a másik fél fellebbezett és másodfokon új eljárásra kötelezték az elsőfokú bíróságot. Valószínű hogy most is megnyerem, de a végrehajtó a másodfokú végzésre hivatkozva elkezdte folytatni a végrehajtást. Írtam neki, hogy nincs joga végrehajtani, mert semmiféle végzés nincs arra vonatkozóan, hogy a felfüggesztést a bíróság visszavonta volna, de ez a szemét tovább folytatja a végrehajtást, mondván másodfokú ítélet született. Hiába jelzem, hogy az nem arról szól, amit ő állít és a felfüggesztés ettől még érvényben van, mellébeszél. Szóval szerintem teljesen jogtalanul jár el.

Kérdezem, hogy mit tudok tenni, hogy törvényesen járjon el, illetve lehet-e ezen jogtalan cselekedetéért sérelemdíjat kérni, mert nekem azon túl hogy károm keletkezett miatta, rengeteg idegeskedéssel is jár a dolog.


2016. dec. 6. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk nem a végrehajtónak rimánkodsz, hanem szólsz a rendőrségnek, bíróságnak.
2016. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mannnocska ***** válasza:
92%

Rendőrt hívsz, és ott megmutatod neki a papírt, miszerint folyamatban lévő ügy, és nem érvényes a felszámolás.


Határozottan lépj fel, de higgadtan. A törvény téged véd. Gondold végig, hogy mivel érvelhet a behajtó, készülj fel ellenérvekkel, ha kell törvényt is idézz. Magabiztosság, és tájékozottság ilyenkor félgyőzelem, ha a rendőr nem akar megfelelően intézkedni. Ha kell felettesét kéresd.

2016. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hova hívjak rendőrt? A fizetésemből vonja.
2016. dec. 6. 16:09
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

emberek, ki mit gondold? kicsit se csoda, ha egy végrehajtó nem a tv szerint jár el, könyörgöm, hát még egy ekkora maffiahálózatot, mint ezek, nehéz találni nálunk.

a bíróság meg ugyan nem fog neked igazat adni, az fogja az ő pártját, ha kell kiforgat mindent, megmásítja a papírokat, stb, de esélytelen vele szemben jogi úton fellépni.


persze próbáld meg h feljelentést teszel ellene, hiszen már nem azért, de ez így egy tök szimpla csaláselvégre nem jár neki, és mégis leszedi lóvét JOGOSULATLANUL. sztem csalás és mivel hivatalos személy, egy sor hivatali bcs is szóba jöhet, de a helyedben tennék egy feljelentést, ne nevezd néven h minek tartod, csak írd le a történést.

2016. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor a bankot keresd fel a bírósági papírokkal.
2016. dec. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mannnocska ***** válasza:

Ezt a reszletet elfelejtetted kozolni b+.

Ahelyett, hogy cinikusan reagalsz valaszra ird le ertelmesen, es pontosan hogy mi a bajod, ha mar egy normalis ugyvedre nem tellik aki kepvisel, es gyikra jossz tanacsert lol

2016. dec. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Végrehajtói Kamara...
2016. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Végrehajtási kifogás. 1994. évi LIII. törvényben keress rá ctrl+f segítségével.
2016. dec. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#6: Nem cinikusan válaszolok, hanem ti asszociáltok tévesen. Végrehajtásról volt szó, nem behajtásról mag árverésről. A végrehajtás az adós vagyonára és jövedelmére vonatkozik elsősorban. Nekem most a fizetésemmel próbálkozik, de attól tartok mást is fog tenni. De a lényeg az, hogy szabálytalanul jár el, mert a bíróság felfüggesztette a végrehajtást, ez a szemét meg ennek ellenére folytatja, holott pont arra van a felfüggesztés, hogy amíg ki nem derül, hogy kinek van igaza, ne érhessen joghátrány.
2016. dec. 12. 15:35
 10/15 anonim ***** válasza:

mannocskat én sem értem.

Senki nem írt felszámolásról, végig végrehajtási eljárásról beszélünk, ahol - nagy valószínűséggel - jelenleg jogtalanul jár el a végrehajtó.


Még mindig azt mondom: Végrehajtói Kamara

2016. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!