Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhető-e egy önkormányzat...

Beperelhető-e egy önkormányzati hivatal azért, mert nem ad lehetőséget az ügyeimet normális időben rendezni?

Figyelt kérdés

Konkrétan az Óbudai Parkolási Kft-ről lenne szó. Ők minden nap 9-17 között vannak nyitva. Ilyenkor gondolom az emberek többsége dolgozik, így én is. Nincs lehetőség sem emailben sem postai úton rendezni az ügyeket. Továbbá az irodájuk is egy eldugott helyen van a város szélén, így nem ugorhatok ki mondjuk ebédszünetben sem rendezni az ügyeket, mivel 1 órára vannak a munkahelyemtől.


Mivel ők alapvetően nem csinálnak semmi hasznosat, csak az adófizetők vérét szívják, így nem érzem szükségesnek, hogy szabad napot vegyek ki csak hogy velük foglalkozzak. Konkrétan úgy érzem, hogy valami emberi jogot sértenek meg azzal, hogy ilyen pocsék nyitvatartási idejük van.


Hogyan lehetne beperelni őket?



2016. dec. 7. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudsz mit tenni. De itt nem is az önkormányzatról van szó, hanem egy kft-ről. (Az most teljesen mellékes, hogy ők milyen viszonyban vannak az önkormányzattal, neked velük van dolgod, nem az önkormányzattal.)
2016. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Be, viszont szerencsére el fogod veszíteni és jó sok pörköltseget pörkölsz majd ki.
2016. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Tehát lusta vagy elmenni, ezért perelnéd az önkormányzatot a velük szerződött (külsős) vállalat miatt...

Bíróságra mégis miként jutnál el?

2016. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta hanem dolgozok 9-17 között. Szerintem nekik kéne kiszolgálni engem és nem nekem kell szabad napot kivennem hogy elmenjek a város szélére beadni egy rohadt kérvényt csak azért, hogy parkolási jogaimat érvényesítsem. Mivel teljesen rugalmatlanok és csak olyan lehetőséget adnak amivel engem megkárosítanak (lásd: szabad napot kell kivennem), akkor úgy érzem ezt a kárt vissza kéne fizetniük nekem.
2016. dec. 7. 23:10
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Minden cég úgy szabja meg a munkaidejét ahogy akarja. Ők is munkaidőben dolgozó emberek, nem azért vannak hogy 0-24 őnagysága rendelkezésére álljanak. De perelj csak nyugodtan, a bíróknak is kell a szórakozás, bár biztos láttak már elég idiótát, aki azt képzeli hogy körülötte forog a világ és mindenki alkalmazkodjon őhozzá.
2016. dec. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Persze.

És majd meghalnak a röhögéstől, mikor elveszíted, és perkálod nekik a perköltséget.

2016. dec. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és postai beadás is létezik ám, sőt, már a legtöbb helyen elektronikus eljárás is. (Ez NEM e-mailt jelent!)
2016. dec. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kiveszel egy szabadnapot és meg van oldva.

Ha olyan fontos, akkor azt az egy napot be lehet áldozni.

Amúgy meg oké, hogy egyes helyen van hosszabbított nyitvatartás, de ha itt nincs, akkor nincs. És ezért perelni sem tudod őket. Oldd meg és jó idő, ennyi.

2016. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jézus! Arra nem gondolsz, hogy az ott dolgozóknak is ez a munkaideje, akárcsak neked? Vagy úgy véled alkalmazottként, ottani ügyintézőként dolgozzanak ezentúl afféle délutános műszakban, 2-től este 10-ig, hogy Te is odaérj? Utána meg pereljenek ők is, hogy miért kell minden nap estig húzniuk az igát? Nem várhatod el egyetlen cégtől sem, hogy hozzád igazítsa a nyitvatartási idejét, a klasszik hivatalos helyeken (kormányablak teszem azt) meg általában van egy nap, amikor meghosszabbított az ügyfélfogadási idő,de az se lesz jó mindenkinek. Ez ilyen. A bürokrácia időigényes minden fronton és bár ez igen bosszantóó tud lenni, senki sem fog téged anyagilag kárpótolni az erre szánt idődért. Ennyi erővel mindenki perelhetne évente minimum 2-3 alkalommal, amikor hivatalos ügyeket intéz. Nem gondolod komolyan. Pont abban az időben dolgoznak amikor Te és ippeg annyi joguk van a normális munkaidőhöz is, mint Neked, attól még, hogy ügyintézők. A szolgáltatóiparban általában figyelembe veszik az átlagos munkaidőt és ahhoz igazodik a nyitvatartás. Sem pékség, sem ABC, avagy gyógyszertár nem fog bezárni délután ötkor. De az efféle hivatalos adminisztráció bizony tipikusan ilyenkor van/volt és lesz is a jövőben, egyszerűbb ha ebbe beletörődsz, így megspórolhatsz nem kevés bosszúságot a jövőben!
2016. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül vannak a város szélén, és nem véletlenül ilyen nyitvatartási időben.

És nem véletlenül nem veszik fel a telefont, és nem válaszolnak az üzenetekre.

Ezek mind szép kiskapuk, és a jogászok meg tapsikolnak hozzá.

Nyilván, akik ezeknek tapsolnak, hasonlót érnek ők is....

2016. dec. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!