Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha verekszek valakivel előre...

Ha verekszek valakivel előre megszervezve annak lehet bármilyen jogi követelménye?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy gyerek aki rohadt nagyra van azzal, hogy ő mekkora "utcai harcos".

Az érdekelne, hogy ha leszervezem, hogy legyen hely ahol megoldjuk, minimális védőfelszerelés (gondolok itt fogvédőre, kesztyűre) és pár szabály.

Ha ezek után valami balul sül el és feljelent a sértődött ellenfél bajba kerülhetek?

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. dec. 13. 19:43
 1/8 Molyember ***** válasza:
100%
Igen. Egyébként, ha azért akarsz vele verekedni, mert nagy az arca, akkor neked minimum pont akkora, mint neki, így meg minek.
2016. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Igen.

Írásos nyilatkozat, mind a kettőtöktől, hogy közös megegyezéssel történt.Lehet akkor is lesz (mivel nem vagyok jogász) de akkor legalább lesz bizonyíték.

2016. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

@2:


Hiába, bizonyos jogokról nem lehet lemondani. Tehát ilyen esetben a sértődött fél joggal perelhet.

2016. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a 3. írja.

Plusz még az ilyen megszervezett illegális küzdelmek egyébként is büntetendőek.

2016. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha beleszól a yard akkor mindenképp rossz vége lesz?
2016. dec. 14. 05:36
 6/8 Molyember ***** válasza:
Az eddigi válaszokból mire következtetsz? :) Leírom újra: igen.
2016. dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3

Én elfogadom a választ, mert mint írtam nem vagyok jogász. Azt viszont nem értem ilyen esetben milyen jogáról mond le az ember? Az önmagát meg nem veretés jogáról?

2016. dec. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:

# 7: Törvényt nem írhatsz felül polgárjogi szerződéssel. Iskolapélda, hogy egy halálos beteg sem köthet szerződést egy bérgyilkossal, hogy ölje meg őt. Hiába ő kérte, ha lebukik a gyilkos, akkor megy a hűvösre, hiába lobogtatja a szerződést.

Ugyan így, esetedben hiába megbeszélt a dolog, attól még garázdaság és könnyű (vagy súlyos) testi sértés. Utóbbi ráadásul nem magánvádas, azaz ha megtudja valaki, pl orvos, akkor kötelező jelentenie és a hatóságnak kötelező eljárást indítania. Tehát még csak meg sem kell, hogy gondolja magát a másik.


De gondolom, gyerekek vagytok ennyi ésszel, tehát a megvert fél szülője is tehet feljelentést és akkor is lesz következménye. Sőt, még a győztes fél szülője is, ha nem tetszik neki, hogy félig elkenték a kölke száját.

2016. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!