Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kaphatok végkielégítést?

Spangli74 kérdése:

Hogyan kaphatok végkielégítést?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Már 10 éve vagyok egy cégnél ahol az utóbbi időben idegileg , fizikailag teljesen tönkretettek és erről papírom is van, üzemorvos is korlátozott.

Szintem mindenben megaláztak,mind szakmailag,emberileg,anyagilag. A kérdésem,hogy hogy tudnék végkielégítéssel eljöni ?



2016. dec. 15. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha te mondasz fel, akkor nem jár, kivéve ha bizonyítani tudod, hogy jogosan mondtál fel (ehhez azonnali felmondás kell, ha nem akkor történik valami, akkor ezt nehezen tudod bizonyítani).

Ha közös megegyezéssel jössz el, akkor jár. Esetleg még több is járhat, megállapodás kérdése.

Ha kirúgnak, akkor jár, kivéve ha a te hibádból rúgnak ki.

2016. dec. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A közös megegyezésnél nem jár automatikusan a végkielégítés, csak ha a munkáltatóval közösen abban egyeztek meg.

(A nevében is benne van. Azt jól írta #1 , hogy akár még többet is adhat a munkáltató, mint a törvény szerinti, de ha van ilyen, szóljatok, odamegyek dolgozni.)


Egészségügyi alkalmatlanság esetén ellenben jár végkielégítés.

[link]

2016. dec. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A köznyelv minden olyan esetet, amikor egy munkáltató megszabadul így vagy úgy a munkavállalótól kirúgásnak nevez. A jog nem ismeri ezt a fogalmat.


1. Felmondás (2016 előtt: "Rendes felmondás"). Ilyen például a létszámleépítés. Ez esetben jár a törvényben meghatározott felmondási idő (ennek felét ledolgoztathatja a munkáltató, de el is tekinthet ettől) és a végkielégítés.


2. A másik véglet, az "azonnali hatályú felmondás" (vagy leánykori nevén "rendkívüli felmondás"), mikor a munkavállaló hibájából eredően válik meg tőle a cég. Na ennél nem jár semmi, de kőkeményen indokolni kell.


3. A kettő között van a "közös megegyezés", melynek elnevezésében is benne van, hogy gyakorlatilag a felek megállapodása alapján fizet vagy nem fizet a munkáltató, szintén a megállapodás szerinti összeget.


Érdekesség, hogy a rendes felmondást is köteles indokolni a munkáltató.


[link]

2016. dec. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kirúgnak, akkor kapsz végkielégítést.

Javaslom a kialakult helyzetre tekintettel, hogy menj el tartós betegállományba, mondjuk egy évre.


Ezt meg fogja unni a cég, és ki fog rúgni.


Addig meg pihenhetsz. szükséged is van rá.

2016. dec. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sikerült ! A cég küldött el betegácsiba az üzemorvoshoz és olyan feltételeket írt elő az orvos,hogy a cég nem tudta teljesíteni és kirúgtak és zsetont is kaptam :)
2017. aug. 6. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:
A sors iróniája, hogy a válaszaim óta engem is kirúgtak, még márciusban. 23 évet húztam le náluk, engem is kikészítettek, tulajdonképpen jól jártam, mert már nem bírtam volna sokáig. Zsetonnal jöttem el én is. :)
2017. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!