Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felhasználhatom az 5perc...

Felhasználhatom az 5perc angolban található cikkeket fordítás bemutatásra a youtuben?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy lekameráznám maga a konkrét tanulásomat csak nem tudom, hogy ez mennyire jogszerű.

Az 5 perc angolon kívül használnám az ankit, illetve a KRESZbe szeretnék belemászni.

Józan paraszti ésszel átgondolva azt mondanám, hogy nem jogszerű viszont akkor ennyi erővel a gameplayek sem azok :)

Hisz ez most kb. olyan mintha csinálnék egy "végignézést" egy mozifilmről amiben nyilván a film a lényeg, én csak ott lennék a bal felső sarokban 1x1cm-es kis ablakban, hogy az illegális film vetítésből származott reklám tevékenységet "reakció" videókká avanzsáljam. :D



2016. dec. 19. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, a gameplayek sem azok. De azt is kell nézni, hogy mi a jogtulajdonos érdeke: eltűrés vagy tiltás. Ha eltűri, akkor az ilyen videók reklámként funkcionálnak, ha fellép ellene, akkor az nem (és más cég játékaira terelné a figyelmet) és a márkát is rontaná.


Konkrétan mit szeretnél? Honlapjukon látok angol cikkeket, de azok különböző híroldalakról vannak. Mit mutatna a videó? Mi hallatszana? Mindezeket milyen mértékben?

2016. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.

Konkrétan most állítottam be a kamerát aminek a képe az íróasztalra mutat sréhen velem szemben/oldalról, ezen még gondolkodok.

Rögzítem a konkrét tanulási folyamatot.

- Érdeklődés keltés a cikk iránt, kis filozofálás

Vajon mit tartalmazhat a cikk? Mit fogunk tanulni?

- A szöveg hangos felolvasása, az ismeretlen szavak aláhúzása.

- Első olvasásra történő megértés elmondása

- Utána a szöveg pontos fordítása.

- Érdekesebb szerkezetek elmagyarázása, ismeretlen szavak ankiba kiírása



2,

A fent leírt folyamat, annyi különbséggel, hogy a monitort rögzíteném.

A fordítandó szöveget vagy kép fájlként vagy pdf-ként nyitnám meg.

2016. dec. 20. 00:08
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi lenne, ha írnál nekik egy ímélt, és megkérdeznéd?
2016. dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert rohadtul nem csak az ő anyagukból szeretnék csemegézni.
2016. dec. 20. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Ehhez kellene az ő engedélyük is.


A gameplay azért más tészta, mivel ott a játékkal nem lehet játszani, vagyis pont a termék lényege nem érhető el.

2016. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ok.

Nem fogok engedelyeket kerni. Ha torlik tprlik csak kiv voltam

2016. dec. 20. 16:04
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Mert rohadtul nem csak az ő anyagukból szeretnék csemegézni."


A kérdésed róluk szólt. Amit nem kérdezel meg, arra nem tudunk válaszolni.

2016. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!