Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha apám indiai, de én magyar...

Ha apám indiai, de én magyar állampolgárként kérvényezni akarom az indiait, akkor azonnal megkapom?

Figyelt kérdés

Elmúltam 18. Kint születtem, de a család a magyart választotta. Azt is tudom, hogy le kell mondanom a magyarról. De mint indiai állampolgár gyereke, nem kell kint élnem az országban semennyit?


A kérdés sokkal inkább elméleti, jelenleg nem áll szándékomban kicserélni.



2016. dec. 21. 21:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a születési helyem hivatalosan, papíron itt van Magyarországon, a városban, ahol azóta is élek, ugyanis szinte újszülöttként repültem is vissza. Apám maradt.
2016. dec. 21. 22:08
 2/14 anonim ***** válasza:
Talán ha egy indiai oldalon tennéd fel a kérdést indiai nyelven, akkor egy indiai jogász, aki ismeri az indiai állampolgársági törvényt, indiaiul megválaszolná neked a tutit, és neked csak magyarra kellene fordítani...persze csak ha nem tudsz idiaiul.
2016. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Kint születtem,"


"a születési helyem hivatalosan, papíron itt van Magyarországon"


"újszülöttként repültem is vissza."


Szerintem eloszor dontsd el hogy hol szulettel, utana valoszinuleg kapsz is normalis valaszt az "elméleti" kerdesedre.

2016. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Nekem oly mindegy csak takarodj vissza!
2016. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


"Indian citizenship can be granted by 4 primary methods: 1. Citizenship by birth: People who were born on or after 26th January, 1950 in India are treated as Indian citizens. 2. Citizenship by descent: A person is born outside India on or after 26th January, 1950 with at least one Indian parent is recognized as a citizen. 3. Citizenship by registration: If you get married to an Indian citizen and reside in India for the next five years, you can then register yourself as an Indian citizen. 4. Citizenship by naturalization: Reside in India for 13 years, renounce the citizenship of any other country, and become fluent in at least one Indian language."


Úgy veszem ki, hogy ott születtél, szóval te már megkaphatod. Az még egy plusz, hogy az is elég ha apád indiai állampolgár, mert akkor is megkapod.

2016. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm!


Kint születtem, de nem ez van bejegyezve. Azaz papíron magyar földön, s az oltásokat, procedúrákat is itthon kaptam. Papírok, például TAJ-szám mind magyar.

De mivel külfölfi (bejegyzett) születési hellyel is lehetek állampolgár, ez teljesen mindegy.

Valamelyik helyi nyelv, részletes történelemtudás nem szükséges ilyenko állampolgársági vizsgához? Van ilyen egyáltalán ilyenkor? Azért kérdem, hátha egyszer mégis igényelném...

2016. dec. 22. 00:07
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Aztán mindenféle papírok nélkül hogy a búbánatban hozott anyád be az országba?
2016. dec. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Régen volt. Talán becsempészett.
2016. dec. 22. 16:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Alanyi jogon jár neked az állampolgárság apád révén. Az más kérdés, hogy tartjátok-e a kapcsolatot? Nevére vett? Segítene megszerezni?
2016. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Anyád hazudik, ha kint születtél volna, nem az lenne a papírjaidban, hogy itthon
2016. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!