Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fiam autóját fogom használni....

Fiam autóját fogom használni. Milyen papír kell ehhez?

Figyelt kérdés
2016. dec. 23. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
forgalmi engedély, jogosítvány, kötelező
2016. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem kell írni valami igazolást, hogy engedélyezte? igazoltató rendőr nem kér ilyesmit?
2016. dec. 23. 13:18
 3/14 kovpet ***** válasza:
Nem kell. Persze lehet, ha úgy jobban érzitek magatokat, de nem kötelező. Főleg akkor jó, ha pl gyorsan hajtasz és letagadod, akkor ő tudja bizonyítani, hogy nem ő volt.
2016. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

:))

ilyen gond nincs. bár olyant hallottam, hogy ha letagadom s nem tudja bizonyitani akkor fizetnie kell a bírságot, de el nem vehetik az engedélyét. vagyis ha ő hajt gyorsan a azt mondja én voltam, akkor se:)))

2016. dec. 23. 16:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi ilyen, a rendőr az rendőr, feladata a szabálysértések és a bűncselekmények visszaszorítása, és kinyomozása, nem az, hogy ki kinek adta kölcsön a magántulajdonát.
2016. dec. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ilyen elven akkor a tolvaj elég ha azt mondja, hogy kölcsönvette? mert az nem érdekli akkor a rendőrt?
2016. dec. 24. 06:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Írhattok nyugodtan egy papírt, két tanúval aláírva, hogy használatba adta neked az autóját, de az iratokból valószínűleg kitűnik, hogy közeli hozzátartozói vagytok egymásnak, így a rendőrnek is egyértelmű lesz, hogy valószínűleg nem lenyúltad, hanem odaadta.:)
2016. dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hogy derül ki? az azonos vezetéknévből? annyi elég?
2016. dec. 24. 09:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért ne derülne ki? Pl. ha nő vagy, akkor mondjuk elég egyértelmű, hogy a fiad anyja neve ugyanaz, mint a te leánykori neved.

Ha pedig férfi vagy, akkor meg gondolom közös a vezetéknevetek, amiből megint csak egyértelmű, hogy hozzátartozók vagytok.

Amúgy én használtam már após testvérének az autóját is, az én férjes vezetéknevem ugye ugyanaz, mint apósom testvérének a vezetékneve, illetve a bátyám autóját is és bár féltestvérek vagyunk, apukánk nem közös, de anyukánk igen, így ugye mindkettőnk anyukáját ugyanúgy hívják, és soha nem írtunk róla papírt, volt, hogy igazoltattak, de semmi nem történt, tehát nem mondták, hogy igazoljak bármit is.

2016. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
szóval elég a közös vezetéknév. ó de kár hogy nem szabó a nevem. akkor simán lopkodhatnám a kocsikat.
2016. dec. 24. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!