Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kettős állampolgársággal...

Egy kettős állampolgársággal rendelkező személyt letartóztathatnak hazájában, ha áll mögötte egy másik állam is?

Figyelt kérdés

Gondolom, ez a bűntettől is függ.

Csak annak kapcsán gondolkoztam el ezen, hogy olvastam: Törökországban ezrével számolnak le az elnöki rezsimmel egyet nem értőkkel, több mint 100 újságíró van fogságban, több mint 100,000 személyt bocsátottak el a közelmúltban, nagyrészt feltehetően politikai nézőpont miatt, állásukból. S elgondolkoztam, hogy ha pl. egy újságíró török-német kettős állampolgár lenne, akkor mi lenne a hatásköre a török államnak. Vagy ha ugyanezt magyar kontextusba ültetnénk, és két uniós állampolgárságom lenne, pl. magyar és lengyel?



2016. dec. 27. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az államok törvényeinek van "területi hatálya"

Ez azt jelenti (pl Magyarországon), hogy aki nálunk bűncselekményt követ el azt letartóztathatjuk (tök mindegy milyen állampolgár). Ez így van Törökországban is. Ha ott valakit bűncselekménnyel gyanúsítanak -állampolgárságtól függetlenül e fogják tartóztatni.

2016. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted valakit csak abban az országban tartoztathatnak le, amelyiknek az állampolgára???
2016. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:
Az a helyzet hogy akkor is letartöztathatnak és el is ítélhetnek ha az adott országnak nem vagy állampolgára.
2016. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az csak johiszemuségnek számithat, ha nem tudtad az ottani törvényt mert nem vagy álampolgár, de ez sulyos esetben semmit se számit (a törvény nem tudása nem mentesit) enyhe esetben esetleg méltányosságbol elengedhetik a birságot de inkább csak a rárakodott potlékokt szoktál elengedni, azt se akarmikor
2020. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!