Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban megbüntethetnek, ha...

Valóban megbüntethetnek, ha végzettség nélkül vezetnék pszichológiával foglalkozó blogot?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta, hogy diploma nélkül nem szabad véleményt formálni semmi ehhez hasonló dologról. Ez mennyire igaz?

A blog publikus hozzáférésű lenne valamely tárhelyen.



2017. jan. 1. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Meg. Háromszor le kell írnia blogodra, hogy "Soha többé nem leszek rossz!"
2017. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Dehogynem szabad. Praktizálni nem praktizálhatsz, de mindenki arról írhat, ami érdekli.
2017. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
55%
Látható helyen fel kell tüntetned hogy semmilyen végzettséged nincs a témával kapcsolatban, ezáltal a leírtak nem tekinthetők szakorvosi véleménynek.
2017. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Pszichológiai témájú blogot természetesen írhatsz, de nem csinálhatsz úgy, mintha bármilyen pszichológiai végzettséged lenne, ahogyan megfelelő végzettséget igénylő szolgáltatást sem nyújthatsz vagy reklámozhatsz (pl. hogy tanácsadást vagy terápiát vállalsz).
2017. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

" ezáltal a leírtak nem tekinthetők szakorvosi véleménynek"


Mivel a pszichológus nem is orvos, ezért ez nem is nagy dolog. Az a pszichiáter, a pszichológus ügyfelei vannak, a pszichiáternek meg betegei.

2017. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se büntetnek meg, ha diliflepnivel miniszterelnök vagy és egy országot akarsz vezetni.Sőt, sokan támogatnak benne.
2017. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem büntethetnek meg, nem kötelez törvény arra, hogy ne írj pszichológiával foglalkozó blogot, ellenben felelőtlenség lehet.
2017. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem büntetnek meg.

Különbség van azonban egy olyan blog között, ahol te magad írod a pszichológiai "szakcikkeket", és ha nem vagy pszichológus, akkor félrevezeted az olvasókat, és egy olyan között, ahol a téged érdeklő témákról gyűjtesz és publikálsz anyagokat, és akár saját véleményeket is fűzöl hozzájuk, de az olvasó tudhatja, hogy az a te véleményed, és te nem vagy szakember.

2017. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, csak akkor büntethetnek meg, ha végzettséget is hazudsz magadnak. Ha csak simán, a véleményedet írod egy blogban, aligha.
2017. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézuskám, már miért büntethetnének meg? :D Ha én egy történelmi témájú blogot vezetek, de nem vagyok történész akkor engem megbüntethetnek? :D És a sok hivatásos újságírót, akiknek bölcsész végzettségük van, de az IT-n keresztül az orvostudományon át a napi gazdasági hírekig mindenről írnak napi 8 órában? :D

Ráadásul a pszichológus még csak nem is orvos, szóval az ilyen irányú kétkedéseket se értem.

2017. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!