Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek, de nem tudok...

Beidéztek, de nem tudok elmenni? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Beidéztek, tanúként persze, én nem csináltam semmit, az lenne a kérdésem, hogy mi a teendő, ha nem tudok eljutni a bíróságra? Túl messze van a mostani lakóhelyemtől, édesanyám nem tud vezetni, édesapám pedig külföldön dolgozik, hónapokat, így ő nem tud elvinni engem. Tömegközlekedés meg 5 órás út lenne, nem is mondom mennyire drágán, nincs pénzem ilyenekre. Az ok, amiért beidéztek, az, hogy voltam barátaimmal bulizni ( a régi lakóhelyem közelében) és ott az egyik barátomat megverték, úgy, hogy eltörta karja. Ugye ez 8 napon túl gyógyuló sérülés. Most mit tudok tenni? Jelenleg minden barátomtól 120 km-re lakom, tőlük sem várhatom el, hogy engem fuvarozgassanak. Van valami megoldás? esetleg levélben tanúskodni? Bármi? Köszönöm előre is!

2017. jan. 5. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van telefonszám a beidézésen valahol? Felhívod és megkérdezed...
2017. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy nincs pénzed, nem indok, mert kérhetsz költségtérítést az útiköltségre.
2017. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Amarok Tonrar ***** válasza:

Muszáj lesz.

[link]

2017. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kell írni egy beadványt, amiben ugyanezt leírod, hogy túl messze laksz a bíróságtól, hogy több órás az út és pénzed sincs rá és kérd, hogy írásban tehess vallomást.

A bíró dönt róla, hogy helyt ad-e ennek a kérdésednek. Ha igen, akkor szépen megválaszolod a feltett kérdéseket.

Amennyiben mégis szükség van arra, hogy személyesen megjelenj, akkor pedig el kell menni. Az odautat kell neked saját pénzből előlegezni, ott már azt az utat és a visszautat is kérheted, hogy fizessék meg és megkapod.

2017. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jelezd a hatóság felé telefonon hogy nem tudsz elmenni, és a lakóhelyedhez legközelebbi illetékességgel rendelkező azonos hatáskörű szervnél szeretnél tanúvallomást tenni, meg lehet oldani
2017. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt lehet kérni, hogy a lakóhelyed szerint illetéket járásbíróságon, kirendelt bíró előtt tehessél vallomást.
2017. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!