Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lildle be voltam és meg...

Juri555 kérdése:

A lildle be voltam és meg próbált volna a haverom el lopni egy headsetet és rajta kapták a kamerán van felvétel és rendörők is voltak! Milyen büntetést kaphat ezért!?

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Le kéne vágni a kezét.
2017. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy pár éve a bolti lopásért vagy pénzbírságot fizetsz, vagy leülöd (pár nap, gondolom a lopás értékétől is függ)


Aztán vagy nem, ne kövezzetek meg, ha nem így van.

2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az értéke nem éri el az 50.000ft-ot és nem történt áruvédelmi eszköz eltávolítása akkor szabálysértésre elkövetett lopásról beszélünk. Amennyiben történt áruvédelmi eszköz eltávolítása az már lopás vétsége.


Amennyiben szabálysértés történt fizet egy összeget és annyi!


Ha lopás vétsége történt nehezebb az ügy 2 évig terjedő szabadságvesztéssel, pénzbüntetéssel vagy közmunkával lehet szankcionálni.


Amennyiben megbánást tanúsít, együttműködő a hatóságokkal, elismeri a tettét, első esete akkor megúszhatja olcsón, legrosszabb esetben is felfüggesztett büntetést kap, de letöltendőt kizárt!


1-1,5 év hercehurca...nem irigylem a haverodat!

2017. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biroságra járhat, de megérdemli az egészet. Igy jár, aki lop, én nem sajnálom picit sem.
2017. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat a srác 16 éves és 1599 ft értékű dolgot akart el vinni be valota oda adta jegyzőkönyvet írták róla rendőrök is el kértèk tőle szemilyit lakcímet irányitoszamot lakcímet stb... Mind ezt lé írták egy lapra neki, ès mondták neki hogy be valja hogy lopot hat mondta hogy igen vallomást nem tesz azt mondta és ennyi azt mondták neki hogy közjegyző és utána bíróság majd ott döntenek a sorsáról. De ha minden igaz csak fel függesztett kaphat ugye ? És levelet is küldenek neki ! Ès azt mikor szokták általában küldeni ? Meg ezután neki mi a teendő ?
2017. jan. 10. 17:18
 6/11 anonim ***** válasza:
A teendőkkel neked nem kell foglalkoznod, majd a haverodnak megmondják a rendőrbácsik. Persze ha tényleg a haver a tettes...
2017. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hat ő aa havernak csak segíteni akarok ha tudok! Kell neki párt fogó vagy valami ilyesmi ?
2017. jan. 10. 17:35
 8/11 anonim ***** válasza:
A pártfogó az teljesen más.
2017. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miben masabb?
2017. jan. 10. 17:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Majd értesítik mikor hova kell mennie és mit kell csinálnia. Menjen oda és csinálja azt amit mondanak, hülyeség lenne nem együttműködnie..

1600 forint miatt kétlem, hogy nagyon leültetnék, tizet vmekkora bírságot és annyi... de legközelebb már nem ússza meg ennyivel

2017. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!