Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miyen alapon kaphat egy 60 év...

Miyen alapon kaphat egy 60 év alatti nő teljes összegű özvegyi nyugdíjat, ha a férje már 15 éve elhunyt?

Figyelt kérdés
Gyerekei felnőttek, azóta már férjhez ment újra és el is vált.
2010. máj. 4. 22:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Özvegyi nyugdíjat alanyi jogon 55 év felettiek kapnak, amikor elhuny a házastársuk. 55 év alattiak addig kapnak, ameddig van legalább egy, 25 évnél fiatalabb, tanulmányait meg nem szakító gyerekük.
2010. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Biztos. Saját jogon még nem jár kb. 56 éves.

Egy bizonyos helyzetben kellett a jövedelmeit felsorolnia és majdnem dobtam egy hátast, mikor mondta hogy 58.000,-Ft özvegyi nyugdíj.

Szóval nincs senkinek elfogadható magyarázata úgy, ahogy nekem sem?:-)

2010. máj. 4. 22:39
 13/22 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nagyon várta, hogy betöltse az 55-öt, de hát a férje már 15 éve elment:-(
2010. máj. 4. 22:41
 14/22 A kérdező kommentje:
A gyerekek 30 körüliek, már rég nem tanulnak.
2010. máj. 4. 22:42
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem haveri alapon kapja.
2010. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem értem mi bajod és ha kap 58 ezret szerinted mire elég ennyi pénz?
2010. máj. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

0,52! A tegnapi 22,30-as kommentemben kifejtettem. Semmi bajom vele, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire szabályos és törvényes a dolog? Valamint arra, hogy az illető aki a rokonságba fog tartozni, mennyire törvénytisztelő, mennyire befolyásos, esetleg gátlástalan, esetleg sok mindenre képes?

Annyit azért tudhattok, hogy ez az 58.000,-Ft borravaló, a többi jövedelme mellett.

2010. máj. 5. 08:20
 18/22 anonim ***** válasza:

A helyedben nem izgulnék ha a családba bekerűl egy pénzes élelmes ember nem jellent feltétlen rosszat, pl. vesz egy csomó drága dolgot az unokáknak.

Ha félsz hogy baj lesz a pénzügyi dolgokat szigorúan vezesétek külön.

2010. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért éledhetett fel az özvegyi nyugdíja, mert az új házassága megszűnt, és az egyéb feltételek bekövetkeztek a korábban folyósított özvegyi nyd megszűnését követő 10/15 éven belül.(Vagy korbetöltött, vagty rokkant.)

Melyik évben született?


Azért kaphat 60%-ot, mert nincsen sajátjogú nyugdíja, egyébként 30% járna. (árva jogán is)


Egyébként a törvényi háttere: Tny (1997. évi LXXXI)45§-tól felfelé olvasd.



Egyébként ha tudsz átlaginfókat (születési év, halálozási év stb) általános felvilágosítást adhat a Nyugdíjfolyósító. Arra nem fognak válaszolni, hogy ez és ez miért kapja. Bár a Szoc.és családügyi (ha még így hívják)Minisztériumba szoktak ilyesmi leveleket irkálni.

2010. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
JA és a feléledés kb annyit jelent, hogy szünet után újból kapja.
2010. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!