Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e rá lehetőségem, hogy...

Van-e rá lehetőségem, hogy egy rendőrségi eljárást átkérjek egy másik rendőrségre?

Figyelt kérdés
Rendőrség

2017. jan. 14. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs.
2017. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valami nem tetszik, akkor az ügyészségen panaszt tehetsz. Aztán az ügyész eldönti, hogy amit előadtál, az érdemben befolyásolja a nyomozás kimenetelét. De nagyon ne reménykedj, mert nem a te érdekedet fogja nézni, hanem a nyomozás érdekét, mivel az ügyész érdeke is az, hogy a nyomozás sikerrel lezáruljon. Ez pedig szakmai elbírálás lesz, ahol a gyanúsított csak alany, és nem állítmány. Elfogultságot esetleg majd a bíró ellen jelezhetsz, ha odáig fajulnak a dolgok.
2017. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 árokpart ***** válasza:
Persze, hogy van igaz, hogy az ügyészségnek az érdeke a nyomozás elősegítése, de azt is elvárja, hogy korrekt legyen a gyanúsítás alapja.
2017. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 árokpart ***** válasza:
A 2-ES válaszolóval ellentétben a te érdekedet is nézi. Egyébként nem tudom miért, de elég provokatív a 2-es válaszoló bejegyzése.
2017. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"4"

Nem provokatívnak szántam, inkább cinikusnak. Volt már tapasztalat.

2017. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A #2 válaszoló bejegyzése NEM PROVOKATÍV, csak éppen már látott is büntetőeljárást.

Nemcsak a tankönyvet - törvényt idézi.


Én is láttam, sőt védtem is már vádlottakat.


Nem tudtom, miért tartják provokatívnak azt, aki a valódi gyakorlatot írja le.....


Viszont annyit hozzátennék:


Lehetőséged van indítványt tenni, elfogultságra hivatkozva, de ezt azért alá is kell támasztani.


De "áttenni" csak akkor tesznek át ügyet, ha az elfogultsági ok a nyomozóhatóság vezetőjével szemben áll fenn.


Egyébként nem.


Ez azért nem úgy megy, hogy Neked nem tetszik, adott hatóság, vizsgáló eljárása, hozzáállása, és ezért kéred, hogy más járjon el.


A büntetőeljárás nem kívánságműsor.

2017. márc. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!