Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogadhatom az ajánlatot...

Elfogadhatom az ajánlatot negatív következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Röviden: Hobbiból szoktam készíteni logókat, amiket megosztok különféle oldalakon. Tegnap pedig kaptam egy emailt egy amerikai cégtől, hogy mit szólnék ahhoz ha készítenék nekik egy logót. Elég sok pénzt ajánlottak. (Aki nem hiszi el, ugorjon a következő kérdésre!) A baj az, hogy 16 éves vagyok. Törvényes lenne, ha elfogadom az ajánlatukat?

2017. jan. 14. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, szerzői/művészi tevékenységet bárki végezhet kortól függetlenül és a logókészítés beletartozhat ebbe.
2017. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2017. jan. 14. 23:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem. Mi a helyzet akkor, hogyha készítek egy játékot vagy egy programot (pl. egy vírusírtót). Nem forgalmazni akarom, csupán eladom egy cégnek akik majd forgalmazzák. Ilyenkor mi a helyzet?
2017. jan. 14. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem tudod megfogni, ugyanúgy kell eladni, mint egy kenyeret a péknek.
2017. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Készíthetsz bármilyen programot, az egyáltalán nem számít hány éves vagy, azonban a jövedelmed után adóznod kell, betartva a vonatkozó jogszabályokat.
2017. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!