Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan vegyem rá testvéremet,...

Hogyan vegyem rá testvéremet, hogy eladja a házunkat?

Figyelt kérdés

Van egy féltestvérem, akivel az anyukánk közös. Én nem laktam velük soha, saját lábon álltam. Anyukánk már korábban eltávozott, nemrégiben pedig követte az apukája, így ránk maradt a ház, ami jog szerint így csak negyed részben illet engem (végrendelet hiányában). Nekem nagy szükségem lenne a pénzre, de testvérem hallani sem akar arról, hogy eladja a családi házat, pedig már nem is ott él. Ezt jogilag kikényszeríthetem valahogy?


Hiszen nekem az én részem jár, viszont testvérem meg nem úgy áll anyagilag, hogy még bírói végzéssel a kezemben is ki tudna fizetni nekem pár milliót. Szóval a legkézenfekvőbb dolog lenne eladni a házat.


2017. jan. 16. 07:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2017. jan. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Te nyugodtan eladhatod a reszedet barkinek, aki hajlando megvenni.
2017. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
De mást nem vehet rá.
2017. jan. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Kérj ingyenes jogi tanácsadást, ott fogsz erre a kérdésre normális választ kapni.

Van valami módja, hogy bírósági, peres úton kikényszerítsd a közös tulajdon megszüntetését, vagyis a testvérednek ki kell fizetnie a részedet. De ez sem egyszerű.


Szerintem a legkézenfekvőbb az lenne, ha testvérednek adnád el a tulajdoni részedet. Próbálj meg észrévekkel hatni rá, miért lenne jobb neki, ha nem lenne az ingatlannak más tulajdonosa. Pl. így jogod van bármikor beköltözni hozzá, és használni az ingatlan (egy részét), és nem tehet ellene semmit.

2017. jan. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez a ház alsó hangon is ér 20milliót. Testvérem még 1-et sem tudna kifizetni nem hogy 5-öt. De eladni meg nem akarja, mert érzelmileg kötődik hozzá...
2017. jan. 16. 07:50
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Google: közös tulajdon megszüntetése.
2017. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul jártál.
2017. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok megállapodni, a bíróság fogja árvereztetni az ingatlant, ami biztos alacsonyabb vételárat fog jelenteni.

Ezzel persze te is rosszabbul jársz, de ha neked a pénz kell, akkor ez egy járható út.

Ha megérteted a féltestvéreddel, hogy te a pénzhez kötődsz érzelmileg, akkor még dönthet, hogy a magasabb árat vagy az alacsonyabb árat választja. Mert jelenleg csak ebben dönthet, az ingatlant vagy így, vagy úgy, de el fogja veszíteni.

2017. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Biztosan úgy jön le, hogy egy pénzéhes g*ci vagyok, akinek semmi sem szent. Ha ott lakna a tesóm, akkor nyilván nem kérnék ilyet, hogy adjuk el a feje fölül...de már fél éve üresen áll a ház, fizeti a rezsit, mert állagmegóvás végett ugye fűteni így is kell. Ez neki sem jó, de nekem sem.
2017. jan. 16. 10:37
 10/21 anonim ***** válasza:

Dehogyis, mindenki kötődik a pénzhez érzelmileg és kinek nem jönne jól pár millió Ft.

Azért írtam, mert ez egy indok és szerintem jobb mint az, hogy érzelmileg kötődik a házhoz. A szeretteinket nem a házzal kell megőrizni, hanem a szívünkben.

Tesód is miért fizet rezsit? Oda akar költözni? Ha igen, akkor költözzön oda, de a semmire ő se fizessen, mert az kidobott pénz.

Ha meg nem fűt, valóban leromlik az állaga, még kevesebbet fog érni a ház.

Szóval akár így, akár úgy, a nem hasznosított ház hosszú távon milliókba kerül.

Akkor már nem ésszerűbb eladni?

2017. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!