Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én pszichiátriai beteg...

Ha én pszichiátriai beteg vagyok, és valaki olyat mond amitől megijedek, és úgy reagálom le hogy beveszek sok gyógyszert, a másik fél felelősségre vonható e? Én nagykorú, ő kiskorú

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
attól függ mit mond. Ha azt, hogy elvágja a torkod és meggyalázza a hulládat, akkor igen, felelősségre vonható. De ha mondjuk azt, hogy milyen szép napsütéses reggelre ébredtünk, akkor nem igazán.
2017. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl ha én nagyon nyomulok a rokonára akkor feljelent
2017. jan. 22. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennel reszletesebben is megfogalmazhatnal egy par mondatot, ugyanis nincs vazolva az aktualis teny. Nem irtad le, hogy kezeled-e magad rendszeresen gyogyszerrel, mert ha nyilvan vagy tartva, akkor eleted vegeig csak kene szedj valamilyen goygyszert, ha pedig szeded a goygyszert, akkor mar egy onkontrolod csak kene legyen, es igy nem kene bevegyel gyogyszert.


Feljelentest lehet tenni, esetleg ezentul ez a kiskoru bekenhagy, de torvenyszekileg is minimlais az esely, hogy akarmilyen buntetest kapjon, azon kivul, hogy teged ne kozelitsen meg par meterrol. De ha kisebb mint 15 eves, akirol te irtal, akkor meg nem beszelhetunk csak arrol, hogy egy orvos/inteligens szemely elmondja ennek a kiskorunak, hogy mi is a helyzet, es hatha megerti, elfogadja...

2017. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan szekér után, amely nem vesz fel, a pszichiátriai beteg se fusson! És ha ezt szóvá teszik, akkor így jártál. Nem csinálhatsz akármit, csak mert pszichiátriai beteg vagy. Előfordulhat, hogy nem vagy büntethető, de az embereknek joguk van megvédni magukat. Még tőled is.

Egyébként, ha ilyen kérdést meg tudsz fogalmazni, akkor nem is vagy annyira beteg. Tudatában vagy, hogy olyasmiben sántikálsz, ami másokat zavar, úgyhogy akár vissza is tudnád fogni magad.

2017. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Pl ha én nagyon nyomulok a rokonára akkor feljelent"


Menj vissza mielobb az orvosodhoz, meseld el mi tortent, mert megkell valtoztatni a gyogyszered, mivelhogy amilyen peldat te leirtal, hat eleg labilis vagy, es szerintem te jelenetsz most veszelyt a tarsadalmadra nezve, es par honapos idokozi kontrol alatt kene tartsanak, hogy hat-e az uj gyogyszer. Ettol nem kell megilyedni, elkell ismerni, ahogy mar leirtad, hogy beteg vagy, es kezelheto is a betegseged, gyogyszerekkel, terapiaval, vitaminokkal. Sok sikert!

2017. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Itt butaság egy kicsit talán túlteng.

Attól, hogy pszichiátriai kezelés alatt áll vki, még simán nyomulhat bárkire. Ez nem törvénytelen. Ha az, akire nyomul, terhesnek érzi, majd szól.

A kiskorú meg nem tudom mit érne el vele, hol jelentené fel a kérdezőt, és miért? Nevetséges.

A kérdezőnek nincs mitől tartania, vélhetően a gyermek féltékeny az apjára, vagy anyjára, esetleg testvérére. Nem kell komolyan venni.

2017. jan. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem vonható felelősségre.

Egyrészt, mert kiskorú, tehát nem büntethető.

Másrészt, ha nagykorú lenne se érdekelne senkit, hogy te azért lettél öngyilkos, mert ő beszólt. Államigazgatási eljárás keretein belül megállapítják, hogy önkezeddel vetettél véget az életednek, és pont. A kutyát nem fogja érdekelni, hogy te miért és ki miatt, úgyhogy a felelősségre vonást végképp nem fogja erőltetni senki.


Nagykorú, felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Ha beveszel egy csomó gyógyszert, akkor azt.


Amennyiben valóban pszichiátriai beteg vagy, számolj be az orvosodnak, hogy ebben az esetben egy kiskorúra akarod hárítani a felelősséget, és hogy ez felnőtt emberként mennyire elfogadhatatlan viselkedés.

Ő meg elmagyarázza neked a részleteket.

2017. jan. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!