Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bemehetek a börtönbe anélkül...

Bemehetek a börtönbe anélkül hogy elkövettem volna valamit?

Figyelt kérdés
Ki akarom próbálni milyen a börtönben mondjuk 1 hónapra, szóval én nyugodtan be is mennék, de mivel egy törvénytisztelő állampolgár vagyok így se nem követtem el semmit és nem is tervezek ami miatt oda kerülhetnék. Hogyan mehetek akkor börtönbe? Úgy nem engednek be hogy csak szeretném kipróbálni? Egyáltalán mi lenne ha egyszerűen befáradnék hogy "megkezdeném" a büntetésem? Jó persze ez lehet hülyeség mert sz.gépes rendszer van és ha nem vagyok benne akkor nem fogadnak be gondolom..
2017. jan. 23. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elmész börtönőrnek és a próbaidő első hónapja után felmondasz
2017. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
leteszel 500 ezret simán beengednek :D
2017. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Csinálj valamit amiért pénzbírságot kapsz és ha nem fizeted ki kimennek érted bevisznek és leulod a penzt

Sok sikert cimbim

2017. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez nem jó cimbi. Nem szeretném hogy bekerüljön az erkölcsi bizonyítványba. Mondjuk nem is tudom, az elkövetett vétség miatt kerül be vagy mert börtönbe is mentem? Sajnos egyébként ez is járhatatlan út mert sokkal előbb kerülnek közelebbi ismeretségbe az Intrum Justitiával és előbb vonnák le a fizetésemből minthogy börtönbe kerüljek. Ha a közlekedési szabálysértést nem fizetem be szerintem azt is előbb levonják nem? Javíts ki ha valamit rosszul tudok cimbi.
2017. jan. 23. 22:19
 5/15 anonim ***** válasza:

"Nem szeretném hogy bekerüljön az erkölcsi bizonyítványba."


Pénzbüntetések, szabálysértések nem kerülnek bele az erkölcsibe, még a felfüggesztett szab. vesztés sem, ha megvan a kiállás.

2017. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az sem ha börtönben ülöm le?
2017. jan. 23. 22:38
 7/15 anonim ***** válasza:

Szabálysértés, de még bűncselekmény miatt kiszabott enyhébb büntetés során is csak fogházba kerülhetsz.

A börtön már magasabb fokozat, aztán pedig fegyház következik. Ezek viszont már nem igazán az 1 hónapos kategóriák.

2017. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az sem ha börtönben ülöm le?"


Az sem.

Fizikailag hiába börtön, jogilag csak fogház. De Nem ezért nem kerül bele az erkölcsibe, hanem azért, mert egy szabsértés társadalomra való veszélyessége elég csekély. Nem állna arányban az ezzel járó hátrányokkal (munkahely elvesztése, stb).

2017. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
57%

Koma, sokan szeretnének így januárban egy teljes havi kosztot és fűtött kvártélyt az adófizetők pénzén.

Ez nem motel, vazzeg.

2017. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak akkor menj be, ha tudod a gyors utat kifelé is.
2017. jan. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!