Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez törvényes lenne?

Ez törvényes lenne?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy meghirdetek egy állást és aki leperkál 10 ezer forintot, az garantáltan jöhet állásinterjúra.

2017. jan. 27. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

10 ezer forint csak az állásinterjúért?

Ezt te se gondoltad komolyan! :)

2017. jan. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ha egy ilyen hirdetést látnék, egyből átverésre gyanakodnék. Mivel simán megcsinálhatod, hogy beszeded a 10 ezer forintokat a jelentkezőktől és nem veszel fel senkit. Már ha egyáltalán lenne aki kifizet 10 ezer Ft-ot egy interjúért (kétlem hogy találnál ilyen balekot)
2017. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Max ha garantálod, hogy felvesznek, akkor.
2017. jan. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lennel hosszu eletu.

Szerintem normalis, gondolkodo ember nem fizet azert, hogy allasinterjura behivjak.

2017. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha ezért a pénzért csak annyit vállalsz, hogy behívod őket egy állásinterjúra, de mást nem ígérsz nekik, akkor ez törvényes.


A megfogalmazása nagyon fontos lenne a hirdetésnek, hogy ne legyen benne semmi félreérthető.


Más kérdés, hogy értelmes ember erre nem jelentkezik.

2017. jan. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez bűncselekmény. Nem viccelek.
2017. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezen semmi bűncselekmény nincs ha nyíltan hivatalosan leírod előre, hogy ettől még nagyon nem biztos h felveszed stb, hogy ne legyen félreérthető. Egyébként fordított esetbe én már fizettem többet is nagyon jó álláslehetőségért, mert akkora volt a sor előttem, hogy csak 3 hét múlva hívtak volna be addigra meg úgyis találtak volna valakit.
2017. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ezen semmi bűncselekmény nincs ha nyíltan hivatalosan leírod előre, hogy ettől még nagyon nem biztos h felveszed stb,"


Ja, próbáld ki, aztán majd megtudod.

Előre szólok, azon se lepődj meg, ha egyenesen a TEK kommandósai fogják beleverni a fejedet a padlóba, amíg a hátadon térdelő két 110 kilós állat egyike meg nem bilincsel.

2017. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 - as!


Bizonyára akciófilmeken nevelkedhettél....


Ha figyel arra a Kérdező, hogy nem garantál semmit a jelentkezőknek, csak annyit, hogy ezért a pénzért kizárólag csak BEHÍVJA őket, AZ NEM TÖRVÉNYSÉRTÉS!


Semmilyen bűncselekményt nem követ el, ha nem tesz többet vagy mást.

2017. febr. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
(3) A magán-munkaközvetítő a tevékenységéért a munkát keresővel szemben díjat, költséget nem számolhat fel.
2017. febr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!