Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell megírni ezt a...

Hogyan kell megírni ezt a nyilatkozattot?

Figyelt kérdés
Amiatt, hogy anyám elköltözött tölünk 2008-ban szükséges írnom nekem is meg édesapám anyjának is nyilatkozatot arról, mióta nem éltek együtt anyámmal( sajnos édesapám nemrég hunyt el).Nem mintha lenne mit örökölni, csak megakarom akadályozni, ha esetleg olyan terveket forgat a fejében, hogy az én lakásomra bejegyeztetné a haszonélvezeti jogot.Nem akarom, hogy közöm legyen hozzá, meg amint lezárul a hagyatéki tárgyalás szeretném eladni és máshová költözni.Milyen adatokat kell megadni?Hogyan kell megfogalmazni?Köszönöm előre is.

2017. febr. 3. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne sajnálj erre a feladatra egy kis pénzt, és kérj meg rá ügyvédet. Nagy a tét, ha jól értem, akkor egy egész lakás. Ha számitanod kell rá, hogy anyukád bejelenti a haszonélvezeti jogra az igényét, akkor erre jobb felkészülni jogilag. Anyukád bejelentett állandó lakcime, vagy tartózkodási helye ott van a lakásodban avagy kijelentkezett? Elváltak ő és apukád? Sok részlet van, amit nem irtál meg. Az is lehet, hogy tanukat is kér a közjegyző? A közjegyzőnél tájékozódtál már, hogy pontosan milyen iratot, nyilatkozatot kér?
2017. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Alaposabban elolvasva a kérdésedet: ha a lakás a te lakásod, akkor az nem kerül be apukád hagyatéki leltárába, nem tartozik az örökséghez, abba a lakásba anyukád akkor teheti be a lábát, hogyha te megengeded. Haszonélvezeti jog pedig szóba se jöhet. Az egész lakás a te neveden van? Vagy közös tulajdon elhunyt apukáddal? Sok mindent nem irtál meg, nehéz igy tanácsot adni.
2017. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igen értem, sok részletet nem írtam meg.A jelenlegi lakásomat anyám elköltözése után vette nekünk a nagmamám,de az ő neve a lakás szerződésen nem szerepel, sem a tulajdpon lapon, így kizárólagosan az enyém.Édesapám csak haszonélvező volt.Értem, vagyis akkor anyám csak akkor lehet haszonélvező haén megengedem, de nyilván nem fogom, meg ő Miskolcon lakik, így mindenért írogatni kénne neki, meg egyébként nem is enyhén szólva pocsék a kapcsolatunk. Mondjuk a hagyatéki osztály azt mondta elég a sima nyilatkozat megírni.Nyilván adatokat kell feltüntetni(személyi stb.) meg dátummal, hog mióta nem él velünk anyám.
2017. febr. 7. 08:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem igazán értem, mit mond neked a hagyatéki osztály.

A lakás - ha a te neveden van és a nagymama vette neked, nem is az édesapád - nem is tárgya a hagyatéki eljárásnak.

2017. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a lakás a te neveden van, akkor az nem része a hagyatéknak, nem is kell róla nyilatkozni a hagyatéki osztálynak, gondolom ez alatt azt az önkormányzati ügyintézőt érted, aki beidézett. A haszonélvezet megszűnt apukád halála napján, és kész. A lakás a tiéd, anyukádnak semmi köze hozzá. Nem is kérhet rá haszonélvezetet, semmilyen alapon.
2017. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!