Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érvényes-e a sajátkezűleg írt...

Érvényes-e a sajátkezűleg írt Végrendelet, tanuk aláírásával? -Érvényes-e ugyanez géppel írva tanuk jelenlétében és általuk aláírva? Közjegyzőre sajna nem telik.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Ügyvéd úgy tudom mindenképpen kell... Ez így csak egy papíros semmire nem jogosít fel.
2010. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

ügyvéd mindenképpen kell, mert ha nem tartalmaz bizonyos mondatokat, adatokat nagyon könnyen semmibe vehetik.

a közjegyzővel pedig a végrendelkező lenne védve későbbi kalamajkákat elkerülve.

érdemes inkább rászánni a pénzt.

2010. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ár függ a komplikáltságtól, de min. 60.ezer.....
2010. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

érvényes...nem kötelező ügyvéd vagy közjegyző előtt tenni, viszont érdemes ügyvédnél letétbe helyezni


[link]

2010. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A közjegyzőnél tett végrendelet benne van egy országos nyilvántartásba bárhol halálzik el a végrendelkező a közjegyző azonnal tudni fogja. A "magánként" készitett irat elkallódhat, eltünhet, megtámadható stb. Érdemes ráálldozni, hogy teljesen hivatalos legyen. Természetesen elfogadottt a kézzel irt, tanukkal aláirt vagy ügyvédileg ellenjegyzett irat is.
2010. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
A saját kézzel írt, aláírt végrendeletnél tanúkra sincs szükség hivatalosan, de szerintem nem árt, ha van. Ha géppel van írva, akkor viszont csak úgy érvényes, ha két független tanú aláírása, címe szerepel rajta. Tehát ne családtag legyen. Nem kell ügyvéd, közjegyző hozzá. (ami nem kis összeg) Halálesetnél úgyis mindenért fizetni kell a közjegyzőnek, a hagyatéki tárgyalás, meg egyéb járulékos költségek.
2010. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érvényes a saját kézzel írt végrendelet,de kell két tanú aláírása.Tudom,mert a szomszéd néni is így írt végrendeletet.bele írta,röviden,hogy minden ingó vagyonát a párom örökli(ingatlanvagyona nem volt),és 2 tanúval aláíratta.A megírt végrendeletet a portán a széfbe helyezte(olyan helyen lakott ahol porta is működött) és a közös képviselőt kérte meg,hogyha vele valami történik intézkedjen a végrendelettel kapcsolatban.Amikor meghalt a képviselő elküldte a végrendeletet a helyi jogászhoz..

A saját kézzel írt végrendelet is érvényes volt.

2010. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerű ha beirod a keresőben a végrendelet szót és biztos vagyok benne, hogy ezekre a kérdésekre választ kapsz.
2010. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

érvényesnek érvényes, ha a szabályoknak megfelelően van megírva.

viszont a közjegyző halál után nem köteles elfogadni egyrészt, ilyenkor pedig a rendes törvényes örökösödési szabályok szerint járnak el. másrészt pedig nagyon könnyen megtámadható.

viszont ha ügyvéd és közjegyző jelenlétében készül hagyatéki eljárásnál nem lehet támadható felület..

2010. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem telik közjegyzőre, akkor:


Holográf végrendelet legyen:


-végig saját kézzel írt(nem géppel, saját kézzel, tollal, magyarul) és

-minden oldal számozva, minden oldal aláírva az örökhagyó és a tanúk által IS -a tanúknak az aláírást kell igazolniuk a saját aláírásukkal

-egyértelmű legyen az örökösnevezés(név legyen ott)

-legyen rajta keltezés(hely és idő)

-2 olyan cselekvőképes tanú kell, aki nem kedvezményezett


Ajánlom még a áttanulmányozni a kötelesrészre vonatkozó rendelkezéseket(Ptk. 661.§ -tól).


Fontos: amiket leírtam nem helyettesítik a közjegyzőt, aki közhiteles okiratot tud kiállítani, csak nagyon megnehezítik a megtámadást.

2010. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!