Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok az cenzusos...

Támogatnátok az cenzusos választójog bevezetését Magyarországon?

Figyelt kérdés
Értelmi alapon. Tehát akinél kicsit gond van az emeleten, de még papíron normális, illetve az, aki csak szimplán hülye nem szavazhatna. A gyakorlati megvalósítása egy másik kérdés, EU nem engedné, ezzel tisztában vagyok. Az érdekel, hogy az elvvel egyetértetek-e?

2017. febr. 4. 23:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Nem!!!!!!!!!!
2017. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezzal csak az a baj, hogy ha valaki bevezetné, akkor ő maradna hatalmon, mert hirtelen mindenki másnál baj lenne fönt.
2017. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy nem csalják szét szokásos módon a dolgokat. De le is írtam, hogy csak magát az elvet véleményezzétek, mivel gyakorlatban ugye nem valósulhatna meg.
2017. febr. 4. 23:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg hogyan állapítanád meg hogy ki a normális és ki nem?

Ismertem egyetemi tanárokat is mindegyik párt támogatójaként. Az egyik nálunk mszp színeiben lett polgármester, a másik miépes Volt, és Volt tlaán fideszes is. Gondolom arra akarnál kilykadni hogy a sötétek nem szavaznának bizonyos pártokra, nizonyos dolgokra.

De ha egy egyetemi tanár nincs rendben, akkor ki az aki igen?

2017. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elv működik, hogy aki nem százas az nem szavaz. Meg akit eltiltottak a közügyektől.

Ennél jobban nem lehet meghatározni szerintem. Az elv szerintem azért nem jó, mert hol húzod meg a határt? Mi alapján? Iskolai végzettég? Műveltségi teszt alapján?

2017. febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem erre akarok kilyukadni. Párttól függetlenül. Az a lényeg, hogy egy bizonyos szint alatt nem adunk ilyen fontos jogokat az embereknek, mint a szavazójog. Mert az ő szava is egyet ér, meg annak az ominózus egyetemi professzornak a szava is egyet ér. Holott nincsenek egy szinten. Ez lenne a lényeg.
2017. febr. 4. 23:53
 7/23 A kérdező kommentje:
Magasabban, mint most. Most aki nem síkhülye, az szavazhat. Annak sem lenne szabad, aki csak kicsit butuska. Ez tényleg csak elmélet, nem tudom elégszer hangsúlyozni. Tehát mondjuk a mostani szavazókat értelmi szint szerint rangsorolva alsó 20%- nem szavazhat.
2017. febr. 4. 23:57
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nehéz mérni. Én láttam már "kicsit butuska" HR-eseket főiskolával. Meg van egy józaneszű erdész haverom, aki gépszerlőként tanult. Rá előbb biznék döktést mint a butus szöszire.
2017. febr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Diplomások vannak körülöttem, mégis némelyik puszta kézzel pusztítaná a migránst, pedig életében nem látott. És sajnos nem egyedi. Az, hogy valaki mennyire naiv, befolyásolható, nem feltétlen az intelligenciával függ össze.
2017. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem alapból mindenkitől meg kellene vonni a szavazójogot, és külön vizsga keretében lehetne azt szerezni. Így csak az szavazna, aki tényleg tesz is érte, nem csak a választás napján szélgörcstől vezérelve betéved a szavazófülkébe. Másrészről a diszkrimináció is megszűnne, hisz mindenkinek lenne lehetősége részt venni a vizsgán, ez által a szavazáson.
2017. febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!