Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Komolyabb büntetésre számíthat...

Komolyabb büntetésre számíthatok, ha fogyatékos ember ellen követtem el testi sértést?

Figyelt kérdés
Először is leszogeznem, hogy nagyon megbántam, és szégyellem amit tettem. Nem akarok kitérni a részletekre, csak a tényeket írok. Hirtelen felindulásból megpofoztam egy vérzékeny embert (hemofiliás), és feldagadt kicsit az arca. Az ütés nem volt éppen annyira nagy erejű, csak a betegsége miatt könnyebben sérül. Nemtortent komolyabb baja, de mégis feljelentést tett. Emiatt most nagyobb büntetésre számíthatok, mintha egy egészséges embert bántottam volna?

2017. febr. 8. 07:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A hemofíliás mióta fogyatékos? Az összes létező végtagja megvan és úgy mozog ahogy kell, továbbá szellemileg sem retartált... Nem fogyatékos, hanem beteg.
2017. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nemtudom a választ, de azt még mondhatom, hogy egy hemofiliás beteg súlyosan korlátozott fizikailag. Tönkrement ízületek jellemzik, és artritisz a sok ízületek beverzes maradandó következménye.
2017. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"nagyon megbántam, és szégyellem amit tettem" Ez nagyon szép! Kisiskolás vagy? Tdod ez náluk még beszámithato. Felnöttöl elvárhato, hogy uralkodjon magán!!!!
2017. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vérzékenység nem fogyatékosság, hanem tartós betegség. De ez a besorolás kb semmilyen hatással nincs erre az ügyre.

Az már inkább, hogy sokkal jobban veszélyeztetted az egészségét, mint egy egészséges embernél. Pofozz meg egy mozgássérültet, vagy vakot, az "nem gáz", nem veszélyesebb az átlagnál, de egy vérzékenynél simán okozhatsz ezzel súlyosabb dolgokat is.

Tudod mi volt az a felpuffadás? Az erei elpattantak és vért engedtek oda, ahol nem kén hogy legyen. Mintha lilára verted volna.

2017. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, tudom hogy miért puffadt fel, a hozzátartozója tájékoztatott. De nemtudhattam, hogy beteg és ilyen következménye lesz. Ez persze nem változtat a tényen, hogy vétkes vagyok, csak arra vagyok kiváncsi, hogy az elbirálás során ez súlyosbitó körülmény-e, hogy az áldozat történetesen beteg.
2017. febr. 8. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:
basszus egy pofon miatt feljelentest tet? Ha not utotel meg akor nagyon gaz amit csinaltal, hameg ferfit akor o gaz amiert feljeletet. Szerintem nem sulyosbito korulmeny a betegsege foleg ha nem is tudtal rola. Legroszab esetben kb egy havi minimalbernyi buntetest vagy fajdalomdijat kel fizetned es lesz egy aktad a yardnal ami miatt joban kell majd uralkodnod magadon a jovoben kulomben a kovetkezo eset akar letoltendo is lehet.
2017. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem fogsz komolyabb büntetést kapni, mint amúgy. És a hemofíliás nem számít fogyatékosnak.


"Ha not utotel meg akor nagyon gaz amit csinaltal, hameg ferfit akor o gaz amiert feljeletet."


Ellenben veled, mert te szellemi fogyatékos vagy. Semmi különbség nincs aközött, hogy férfit vagy nőt ütött meg.

2017. febr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.


(2)Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon belül gyógyul, könnyű testi sértés vétsége:2 év


(3) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon túl gyógyul, súlyos testi sértés bűntette: 3 év.


(4) bűntett: 3 év: könnyű testi sértés


a) aljas indokból vagy célból,


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére, illetve


c) a bcs. elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére.

2017. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Könnyű testi sértésért elővehetnek, de csak annyira, mintha egy egészséges embert pofoztál volna fel. Nem vagy büntethető olyan tény miatt (jelen esetben vérzékenység), amelyről az elkövetéskor nem tudsz. Más a helyzet, ha tudsz a betegségéről, és ennek ellenére ütöd meg, tudva, hogy akár súlyos, maradandó sérülést is okozhatsz. Így nem kell túlaggódnod a szitut.
2017. márc. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!