Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Európában jellemzően milyen...

Európában jellemzően milyen törvények vonatkoznak privát biztonsági cégek fegyvertartására?

Figyelt kérdés
Tehát mint tudjuk, Európában sok helyen a lőfegyverekhez civilek nem nagyon juthatnak hozzá, de felmerült bennem a kérdés, hogy mi a helyzet a privát biztonsági cégekkel? Úgy sejtem, az lenne logikus, ha félautomata pisztolyokat és puskákat tarthatnának(esetleg PDW-eket is) ha megszereznek egy engedélyt/megfelelnek bizonyos kritériumoknak, de lehet nem így van. Szóval előre is köszönöm a válaszokat! :)

2017. febr. 9. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden országban más a szabályozás.
2017. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Úgy sejtem, az lenne logikus, ha félautomata pisztolyokat és puskákat tarthatnának"


Nem tudom miért lenne ez logikus?

A privát biztonsági cégek jogköre pontosan megegyezik bármely állampolgár jogköreivel.

Semmivel nem többek, nem jogosultabbak az ilyen cégeknél dolgozók, mint gipsz jakab, öntödei főtanácsos vagy mint slukkhammer elemér, okleveles nőcsábász.


Akkor vajon miért kellene ilyen emberek kezébe adni olyan fegyvereket, amiket sorolsz?

Azt már nem is mondom, hogy az efféle cégek alkalmazásában, jellemzően túltengenek az erőszakos, börtönviselt, alvilági figurák.

2017. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!