Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy internetes oldal egy...

Ha egy internetes oldal egy felhasználója emailben megfenyegeti az oldal üzemeltetőjét, hogy a szerveren vírust helyez el, az mennyire büntethető cselekmény?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy ma a rendőrség mennyire vesz komolyan egy ilyen témájú feljelentést, illetve egyáltalán fenyegetésnek minősül-e ez? Érdemes-e ezzel a rendőrséghez fordulni?

2017. febr. 10. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Interneten ugyan úgy lehet elkövetni bűncselekményt mint a valóságban. A rendőrségen belül is vannak informatikusok akik az ilyen típusú dolgokkal foglalkoznak. Szerintem mindenképp érdemes a rendőrség felé fordul ilyen esetben.
2017. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb. olyan, mintha bemondanád a boltosnak, hogy be fogsz törni az üzletébe.
2017. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Ez találó hasonlat. De ennek nem hinném, hogy bármilyen következménye is lenne. Ennyi erővel bárkit fel lehetne jelenteni, aki olyanokat mond a másiknak, hogy "mindjárt lekeverek neked egyet". Vagy ez más? Tényleg nem tudom felmérni ennek a komolyságát, mert nem értek a büntetőjoghoz, ezért kérdezem.

2017. febr. 10. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért más ha valakit szóban vagy írásban fenyegetsz meg. Egy szóbeli fenyegetéssel ugye nem tud sok mindent csinálni a rendőrség mert nincs bizonyíték (kivéve ha hangrögzítővel felvették), írásbeli fenyegetésnél (főleg egy e-mailnél) ott a bizonyíték. Ha bemész a rendőrségre és rákérdezel akkor ők megmondják pontosan mit tudnak. Nem kerül semmibe.
2017. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kicsit utánanéztem én is a BTK-ban. Én úgy értelmezem, hogy a fenyegetés önmagágban csak akkor büntethető, ha minősített esetről van szó, azaz élet ellen irányul. Más esetben a fenyegetés csak egy eszköz valamilyen egyéb jogsértés elkövetésére, amivel ki akarnak valamit erőszakolni valaki más hátrányára. Jelen esetben azonban a fenyegetés nem eszköz, csak amolyan ökölrázás, hogy "ez lesz meg az lesz". Persze talán megkérdezek egy jogi szakértőt is. Csak abban reménykedtem, hogy ezen az oldalon is akad valaki, aki biztosan ért hozzá.


Azért köszönöm a segítséget!

2017. febr. 10. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség h ezért megbűntetik ha semmit nem csinált, ennyi erővel facebookon, online játékok ezrein (pl: CS:GO) óránként halálosan "megfenyegetnek" ha épp pofánlősz valakit.
2017. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!