Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gáz - riasztó fegyvert viselhe...

Gáz - riasztó fegyvert viselhetek magamon, vagy csak a táskámban hordozhatnám?

Figyelt kérdés

Önvédelmi célra kellene, egy gáz/riasztó fegyver. Természetesen kérvényezem a fegyverviselési engedélyt. Ha ezt megkapom akkor az azt jelent, hogy vihetem magammal a táskámban pl? Magamon semmi képpen nem viselhetem , még akkor sem ha nem látszik? Ha tényleg indokolt esetben használom és megvannak a megfelelő papírok akkor semmi gond nem érhet miatta a büntetőjog felől?

Válaszokat előre is köszi.

26/L


2017. febr. 11. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem viselheted magadon, csak mások számára nem láthatóan mondjuk egy iwb tokban. Pont ez a viselési engedély lényege. Táskádban minden további nélkül viheted, csak akkor a szállítási szabályok vonatkoznak rá, tár ki a fegyverből, stb.
2017. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha megvan az engedély, ruha alatt, akár csőretöltve is viseheted, a lényeg,hogy ne legyen feltűnő helyen.
2017. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra lennék még kíváncsi, hogy van-e valami következménye esetleg törvénybe ütközik-e az ha mégis látszódik, hogy rajtam van? Pl. ha hónaljtokban hordom vagy csak simán övtokban?
2017. febr. 11. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát elvileg rejtve szabad csak, szóval ne csodálkozz ha nem melléd senki a buszon :DD na jó viccelek, de ez komoly, tényleg ne lássák!
2017. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*nem ül melléd
2017. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi :) de pl övtokban így is ugyis látszani fog valamicske belőle :D vagy hordjak 2 számmal nagyobb felsőket?
2017. febr. 11. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy kell ezt érteni, hogy ne lehessen felismerni h az egy pisztoly. Tehát most làtszik vmi a póló alatt, az lehet akár egy övtáska, mobiltartó stb. Csak úgy ne hord, hogy kilátszik a markolat mondjuk. Nem tudom mekkora pisztolyod van mekkoràt készülsz venni, de pl van olyan h iwb holster, ez olyan h a nadrágod belseje felé van a tok, és oda rakod. Ráveszel egy pólót, még csak azt se látni h van ott vmi. Csak nagy méretű pisztoly nem nagyon fér oda szóval ezt a subcompact pisztolyokra találtàk ki.
2017. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!