Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a neve annak ha a zsidók...

Mi a neve annak ha a zsidók és muszlimok gyűlölnek másokat vallási vagy származási alapon?

Figyelt kérdés

Az antiszemitizmus és iszlamofóbia bűnt.

Nem szabad őket származási vagy vallási alapon gyűlölni vagy vádolni,megbélyegezni,hátrányosan megkülönböztetni.

Pont.

Meg hát nincs is alapja.


De mi a neve annak amikor a zsidók és muszlimok gyűlölik azokat aki nem zsidók vagy muszlimok?

Olyat szabad csinálni?

Ha igen akkor miért nem szabad ezt észrevenni és szóvá tenni?



2017. febr. 15. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki mindenkit gyűlöl, aki nem olyan mint ő... nos.. én azt ostobának, vagy narcisztikusnak hívnám leginkább.:D

De ez nem vallás vagy származás alapon megy, hiszen nem kipécéz magának egy népcsoportot. Nem-zsidónak lenni még nem népcsoport, és nem-muszlimnak lenni nem vallás. Csak nem-vallás:D

2017. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rasszizmus?
2017. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Azt nem tudom, de amit te csinálsz, az provokáció.
2017. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha van ilyen, akkor azt úgy hívják, hogy kettős mérce.

Ha valaki elvárja (intelligens emberektől alap lenne, és el is várható), hogy ne gyűlöljék a származása vagy a vallása miatt, akkor őtőle is elvárható lenne, hogy ő sem gyűlöljön másokat az miatt, mert más a származása, vagy nem az ő vallását követi.

Egyébként ez lenne a normális, ha mindenki kölcsönösen tiszteletbe tudná tartani ezeket a dolgokat.

2017. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szimeon ***** válasza:
Homeromastix.
2017. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem provokációnak szántam és szélsőjobbos sem vagyok,de ne csináljunk úgy, mint ha nem létezne a jelenség amire rákérdeztem.


Annak van neve amikor a nem zsidók a zsidókat utálják,de mi a neve annak amikor a zsidók a gójokat lenézik,megvetik,utálják?

Hogy hívják az amikor egy zsidó egy muszlimot gyűlöl?


Van neve annak amikor a zsidókat gyűlölik: ez az antiszemitizmus/antijudaizmus

Amikor a muszlimokat utálják az az iszlamofóbia (noha a fóbia igazából félelmet jelent)

Van a rasszizmus is meg a kontrarasszizmus.


De mi a neve azoknak a jelenségeknek amikre rákérdeztem?

Van egyáltalán?

2017. febr. 16. 12:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Annak van neve amikor a nem zsidók a zsidókat utálják."

Nem, ennek külön nincs neve. Annak van neve, ha bárki (legyen az zsidó, vagy nem zsidó) a zsidókat utálja: antiszemitizmus.

Egyik szó sem takarja a művelőjének a származását.


Így a kérdésed egyszerűen megválaszolható:

"Hogy hívják azt amikor egy zsidó egy muszlimot gyűlöl?"

Ezt így max személyes ellentétnek. Ha egy zsidó úgy általában a muszlimokat gyűlöli, akkor iszlamofóbiának. És ja, a fóbia pontatlan, de ez van:D

2017. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem.

Mi a neve annak amikor a zsidók a nem zsidókat utálják és különböztetik meg hátrányosan?

Amikor a muszlimok a nem muszlimokat?


Ezek létező jelenségek.

2017. febr. 17. 11:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint bárki mást, ha nemzsidót, nemmuszlimot, nemkeresztényt, nemhindut, nemmagyart, nemférfit, nemnőt, nemkormánypártit, nemellenzékit, nemfehéret, nemfdketét gyűlöl.

Rasszizmus, diszkrimináció.

Értsd már meg, hogy a célcsoporttól függ a jelenség neve, nem a művelőjétől.

2017. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

célcsoporttól függ a jelenség neve, nem a művelőjétől.


ok.


Ha a keresztényeket utálnak a hitükért azt minek nevezik?

2017. febr. 17. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!