Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítene valaki aki jártas...

Segítene valaki aki jártas végrendelet, öröklés ügyben?

Figyelt kérdés
Van 1 gyermekünk feleségemmel. Én eladtam egy házat 11 millió forintért ami csak az énnevemen volt. Most veszünk egy nagyobbat úgy hogy veszünk fel hozzá 10 milla kölcsönt es 50-50 %- ban. Van egy gyermek ami nem közös. Ha ír végrendeletet és kizárja akkor mi lesz a köteles rész alapja ha én vittem a 10 millát? Hazadodjunk össze adásvétel előtt vagy ne s vagyon miatt?
2017. márc. 4. 01:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Aki nem közös
2017. márc. 4. 01:12
 2/14 anonim ***** válasza:
Van egy gyereketek a feleségeddel és megkérdezed hogy összeházssodjatok e? ? ? ?
2017. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi az összefüggés. A házasság bevitt vagyon miatt kérdeztem.
2017. márc. 4. 08:41
 4/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy házasok vagytok-e vagy sem, az öröklésnél nem számít.


Mindenki után a saját gyereke(i) örökölnek, függetlenül attól, hogy a szülök házasok vagy sem.


Ha jól értem, amit írsz, a saját házadat eladtad és vettetek egyet közösen.

A te általad befizetett összeg a saját vagyonod marad, a közösen vett rész meg felezödik.

Ezek szerint a ház fele a tiéd - mert azt a régi árából fizetted, a másik fele meg felesben a tiéd meg a feleségedé - így összesen neked van 3/4 részed, a feleségnek meg 1/4.


A te részedet a te gyereked örökli (meg a feleséged egy gyereknyit), a feleséged részét meg az ö két gyereke (plusz te egy gyereknyit)

Te utánad a gyereked örökli a te részed felét, azaz 3/8-ot, a feleséged szintén ennyit.

A feleséged után a gyerekei meg te is 1/12-1/12 részt örököltök


A feleséged hiába ír végrendeletet, a saját gyereke felé érvényben marad a köteles rész, azaz a törvényes örökség 1/3-a (Ez 1/36 rész), ez mindenképpen jár neki.

2017. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez rendben van. Es ha lehetne így is rendeznenk a tulajdoni hsnyadot. Viszont a hitel miatt 50 % - nak kell a nevén lennie. Esetleg ha ezt ügyvéd leírja hogy én Ennyit viszek bele és 50-50% a tulajdoni hányad akkor is enyém s 3/4-e?
2017. márc. 4. 09:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Minden bíróságon van ingyenes tanácsadás. Ott kérdezd meg, mert ott szakemberek (ügyvédek) az aktuális törvények alapan adnak felvilágosítást.
2017. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok újra: a bank csak ahhoz ragaszkodhat, hogy a kölcsön legyen felesben kettötök nevén és csak a közösen szerzett tulajdonhányad legyen 50-50%os tulajdon, a te külön vagyonodhoz semmi köze.


De az elözö tanácsa jó, egy ügyvéd egész pontos infókat tud adni neked.

2017. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem a kérdést, akkor a feleségednek két gyereke van, az egyik egy korábbi kapcsolatából, ez a "nem közös" gyerek, a másik pedig tőled. Ha ő meghal, akkor a kötelesrész alapja a nevén lévő vagyon lesz. Ha a ház 50-50 százalékban lesz a tulajdonotok, akkor annak az 50 százaléka. Tehát lesz egy 21 milliót érő házatok, akkor 10.5 millió érték lesz a nejed tulajdona --- jahh, meg a banké, amig vissza nem fizetitek a hitelt... --- A házasságkötés ténye a dolgot nem befolyásolja. A kötelesrész úgy tudom, hogy most 30 százalék. Tehát a nejed "nem közös" gyereke kb. 3 millára tarthat igényt. De van lehetőség arra, hogy a "nem közös" gyerek közjegyző előtt lemondjon a kötelesrész iránti igényéről. Kiskorú vagy nagykorú a nem közös gyerek? Nem lehetne másként tárgyalni a bankkal? Sokkal tisztább helyzet lenne, hogyha 75-25 százalékban kerülne a nevetekre a ház.
2017. márc. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem erre egy ügyvéd olyasféle tanácsot fog adni, hogy irjatok egy papirt, hogy a nejed (aki ha jól értelmezem, csak az élettársad jogilag) tartozik neked 5,5 millával, mint adósság... és akkor ez, mint adósság bekerül a hagyatékba, ha netán ő meghal.
2017. márc. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A hitel miatt muszály 50-50%. 20 millióért veszünk és én 1 even belul eladtam a lakásom 10 millióért. Meg illeték kedvezményt is kapok. A maradék 10- re pedig hitelt veszünk fel. Az ügyvéddel iratunk egy papirt hogy ez a kulonvagyonom. Ez lehetséges?
2017. márc. 6. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!