Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a halálbünte...

Doncolaa kérdése:

Mi a véleményetek a halálbüntetésről?

Figyelt kérdés
Szerény véleményem szerint:az az ember aki súlyos bűncselekményt követ el(gyilkosság,korrupció-mely soán milliárdokat loptak el az országtól és a néptől,stb..) megengedett a halálbüntetés.Mondjuk egy psichopata sorozatgyikost életfogytiglanra ítélik és él még kb. 40évet,azalatt a 40 évig a mi adónkból van etetve,van meleg a cellájában.A korrupt politikusokat meglehetne menteni a halálb.-től de csak súlyos börtönbüntetés és teljes vagyonelkobzás mellett.Szerintem bizonyos körülmények között megengedett a halál és szükséges is.Akik elvették más ember életét neki miért van joga tovább élni?Gondoskodnunk róla?Nektek mi a véleményetek erről?

2017. márc. 8. 20:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk voltak anno a gimiben rendőrök(vagy jogászok már nem tudom) és erről meg hasonló témákról volt szó.

Azt mondták, hogy az a baj a halálbüntetéssel, hogy sokkalta meszebb mennek el úgy a bűnözők, hogy ne kapják el őket, mert nincs veszítenivalójuk.

Nekem csak ez az egy bajom van vele. A statisztikai hiba ártatlan ember nem érdekel annyira(Mielőtt:mi lenne ha az én feleségem lenne a "statisztika hiba"? Nem tudom).

Az sem nagyon érdekel, hogy "dehát az életfogytiglan sokkal nagyobb büntetés

2017. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
Én egyetértek veled! Nem lenne rossz, foleg ilyen gyerek molesztálókat, gyerek gyilkosokat, nemi erőszakolókat.... Minden gondolkodás nélkül.
2017. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
28%
Támogatom.
2017. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is használható lenne a halálbüntetés, amennyiben egy teljes mmértékben tévedhetetlen igazságszolgáltatás gyakorolhatná. De mivel ez Magyarországon sem létezik, sőt úgy alapjában véve az egész rendszer hibás, igazságtalan, korrupt, következetlen, nem tudnám támogatni nyugodt szívvel soha.


A járulékosan bekövetkező ártatlanok kivégzése az én lelkemen nem száradhat, ha másnak belefér, hát inkább arra nem mondok semmit.

2017. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Molyember ***** válasza:
72%
A pedofil gyilkossal példálózás a téma óvodás, szebben mondva demagóg megközelítése. A halálbüntetéssel valójában azt választod, hogy a mindenkori hatalomnak jogában álljon megölni valakit. Ismétlem: a mindenkori hatalomnak. Tudom, sok itt a hülye, de hátha sikerül valakinek megérteni, mit jelent az eltörlése, és mit jelentene az újbóli bevezetése.
2017. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ez tutira így van amúgy. Tudjátok e hányan szabadultak Amcsiban a halálsorról, miután a DNS tesztelés elérte a mai technológiáját? És akkor hányan vannak ott akikről sosem derült ki vagy már úgyis végrehajtották rajtuk? Hátborzongató lehet így meghalni, jobb nem is gondolkodni rajta brrr.
2017. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%

Megdönthetetlen bizonyítékok esetén alkalmaznám, aljas indokból vagy haszonszerzésből elkövetett gyilkosságért, nemi erőszakért, hazaárulásért, drogterjesztésért. Aki meg ezek a szar emberek jogaiért kardoskodik annak simán letöltendőt.

Egy szar embernek az én jogrendszeremben nem lennének jogai.

2017. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%

A halálbüntetést (mint minden más büntetést) megdönthetetlen bizonyíték alapján szabták ki.

(Vagy valaki halott olyan bírói ítéletről, hogy nem biztos hogy te voltál de valószínű).


Szóval a gond az, hogy mi van hanem az adott vádlott volt, de minden ellene szólt? Lehet hozni sok-sok Amerikai, meg gyönyörű magyar példát is a b.fogásra.

A kivégzettnél nincs lehetőség a jóvátételre. (mellesleg egy teljes életfogytiglan lehet hogy nagyobb kib...ás.)

2017. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

Bocs, elírtam:

"...valaki halott ..."

"...valaki hallott..."

2017. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Támogatnám, de csak nagyon súlyos bűncselekményeknél. Mert hát vannak olyannyira veszélyes bűnözök, akiket konkrétan ki kellene irtani.
2017. márc. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!