Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkaszerzodesemben...

Ha a munkaszerzodesemben meghatarozott oraberem elter a jovedelemkifizetesi lapon feltuntetett orabertol, akkor mi a teendo?

Figyelt kérdés
Hova lehet ezzel fordulni? Megbizasi szerzodesrol van szo. Legyen szives egy hozzaerto valaszolni.
2017. márc. 11. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Először pl. döntsd el, hogy megbízási- vagy munkaszerződés.
2017. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megbizasi...
2017. márc. 11. 09:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Mivel a megbizasi szerzodes is munkaszerzodes ezert irtam igy, de irtam a vegen, hogy mirol lenne szo. Segitseget kerek, nem beszolast.
2017. márc. 11. 09:24
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk első nekifutásban szólni kellene a főnöknek, meglehet, hogy a könyvelő/bérszámfejtő volt figyelmetlen, és valakivel keverte az adataidat.
2017. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

A megbízási szerződés NEM munkaszerződés, még a háttérjogszabály is más. (Ptk. és nem Mt.)


Szóval ahelyett, hogy okoskodsz, írj ki értelmes kérdést. Vagy, ha olyan okos vagy, hogy te mindent jobban tudsz, akkor meg ne kérdezz.

2017. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 1-es, 5-ös!

Igazad van, valóban nem egyértelmű ilyen értelemben a feltett kérdés!

De akár munkaszerződés, akár megbízási szerződés:


a benne szereplő órabérnek és a bérszámfejtési lapon szereplő órabérnek egyformának kell(ene) lennie!!



És a kérdés lényegében erre vonatkozott, hogy lehet-e a kettő között eltérés!???


A válasz: nem, nem lehet eltérés, akármilyen szerződés is született, a bérlapon is ugyanannyi órabérnek kellene lennie, mint a megkötött szerződésben.

2017. márc. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jol tudom, hogy a Ptk. foglalja magaban. Mivel munkara vonatkozik, ezert batorkodtam munkaszerzodesnek hivni, de ugy latom ezzel nagyon nagyot vetkeztem, a pokolba jutok... KOSZONOM SZEPEN az epito jellegu hozzaszolast.
2017. márc. 11. 09:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso, en is erre jutottam, hogy a berekre vonazkoztatva nem hiszem, hogy olyan nagy elteres lenne a ket szerzodest illetoen. Nem konyvelesi hiba, mert kiszamolva tetelesen a fizetesem 800 ftea jott ki.
2017. márc. 11. 09:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs további teendő.
2017. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!