Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tud tenni a szomszéd ha...

Mit tud tenni a szomszéd ha zavarja a kutyáim ugatása?

Figyelt kérdés

Anyázik, üvöltözik, fenyegetőzik, hogy lelövi őket, nekem meg a fejem leszedi (izomagy férfi az 50 kg-os nő ellen) mert a gyerekei nem tudnak aludni tőle. Azt állítja, hogy ő szépen kért. Az az igazság, hogy nem is ismertem addig amíg be nem szólt mert most költözött ide. Téglakerítésünk van, nád, pala és fémtető a kennel felett. Nem lehet átlátni, se kilátni.

Szilveszterkor petárdákat dobáltak a fent említett fémtetőre, akkor szóltam nekik, hogy nem oda kéne és azóta anyáznak a kutyáimra.

Nekem 2 kutyám van, anyámnak 1, oltottak, engedelmes vizsgásak, öregek. Igen ugatnak, de én is itt lakom és egyáltalán nem zavar, se a családomat, se a többi szomszéd nem szólt eddig. Minden kutya folyamatosan ugat a környéken amúgy. Tud valamit tenni jogilag? Be tudja valahogy bizonyítani, hogy az én kutyám ugat (és nem anyukámé), vagy hogy melyik, ha nem is látja őket?



2017. márc. 11. 18:01
1 2 3
 1/22 Molyember ***** válasza:
100%
Ha jogilag nem is, megmérgezni meg tudja őket. Valahogy rendezned kell vele a helyzetet, ráadásul békésen.
2017. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Engem jogilag érdekel a dolog.

Egy olyan emberrel nem lehet békésen rendezni aki lelövéssel őrjöng... Akinek szólok hogy ne felettünk petárdázzon mert szikrázva pattog, erre az a válasza, hogy dögöljenek meg a kutyáim.

És ha mondjuk az én kutyám már nem ugat, de anyámé igen, amit ő nem tud, mert nem látja őket, és az enyémet mérgezi meg akkor mi van??

2017. márc. 11. 18:11
 3/22 anonim ***** válasza:

Ez mindig így megy. Nálunk is ha falra is lehet mászni az örökös ugatástól, ez a gazdát soha nem zavarja, ennek van egy pszichológiája. Sajnos ha nem oldod meg várható lesz, hogy történik valami szegény kutyusokkal. Te sem tudod majd bizonyítani ki volt, ahogy most ő sem tudná, hogy a te kutyáid állandóan ugatnak. Kennelbe zárod őket? Ráadásul akkor ingerszegény életet is élnek, hogy mindenre ki legyen hegyezve a figyelmük. Ez a kenneles, bezárt,kikötött kutyák ismérve.


Mi úgy csináltuk, ha ugatott a saját kutya (engem pl zavar a saját is, ritka madár vagyok)szóltunk neki, még éjszaka is felkeltem kimentem, hallgasson. Újra kezdte megint kimentem. Harmadjára általában nem kellett.

2017. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1, a kennel a fél kertet lefedi

2, miután a betörők téglával bedobták az ablakunkat, nyitvahagyták a kaput vagy akár fel is gyulladhat a ház, csak a kennelt tartom biztonságosnak

3, nem mondtam, hogy egész nap ott vannak, csak amikor nem vagyok velük

4, engem MÁSOK kutyája sem zavar pedig mindegyik őrjöng a környéken

5, az nem elég bizonyíték, hogy szemtanúk előtt fenyegetett meg többször is vagy ha fegközelebb felveszem?

2017. márc. 11. 18:18
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én megértem, hogy zavarja. És azt is, hogy téged meg a petárdázás. Meg kellene férni egymás mellett, és nem kölcsönösen szívatni a másikat.

Én is megőrülök a kutyaugatástól és a petárdázástól is. De megjegyzem, itt is nagyobb probléma az ugatás, mivel petárdázás kb. kétszer egy évben van egy-egy napot, az ugatás állandó.

Neveld meg a kutyáidat, hogy ne ugassanak.

2017. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mint mondtam engedelmes vizsgájuk van. 11 évesek, könyörgöm, nem kiskutyák. De egész nap nem tudom őket figyelni, iskolába kell járnom, aludnom kell. Ha rájuk szólok, elhallgatnak. Ha velük vagyok meg sem mukkannak. De ettől még van hogy ugatnak. És ha az enyém nem ugat, akor ugat a többi házanként/1 kutya legalább. Ja és a vasút mellett van az utca... Az nem zavarja a gyereket?

Nem kutyakiképzési tanácsot kértem, hanem hogy jogilag mit tudnak tenni.

2017. márc. 11. 18:23
 7/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg engem nem érdekel a petárdázás, felőlem csinálja, csak ne fejünk tetejére...
2017. márc. 11. 18:25
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy felvételt készíts jó ötlet, annyi a hiba, hogy az nem menti meg a kuytáitokat csak már a baj után kell a rendőrségnek. Megmondom őszintén a mai világban, főleg mióta a tüzijáték is ekkora prolidivat lett én már csak kinti tartásra nem is vállalnék kutyát. Ha öregek pláne elgondolkodnék azon, hogy éjjelre már bent aludjanak. Ugatás is megoldva legalább éjjel, és biztonságos is. Tudom ez nem mindenhol megoldható, pl ezért nincs is most kutyám pedig imádom őket.
2017. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Ez sem fain ha idiótán kezdte a lépést a tag , vedd fel a fenyegetéseit és jelentsd fel . Itt is ez a helyzet , házanként 2 (van ahol 3-4)kutya átlag és alig van csend , egymást csesztetik unalmukban . A nyomorék lakók minden évben eljátsszák más portán hogy pár hetes önállótlan dögöket hoznak , azok nyüszítenek folyton erre a többi rákezd . Felelőtlen banda , vizet se visznek ki és a legtöbb rakétázik durrogtat ha van lehetősége pedig nekik is van kutyájuk . Betörés ellen sem jók , képzetlenek és elintézik mindet méreggel .
2017. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Meg kell értened, hogy ilyesmit nem lehet "jogilag" intézni. Megtörtént esetet lehet bíróságra vinni, de elég drága. És mindent neked kell bizonyítanod, hitelesen. Továbbá ma a bíróságokat olyan mértékben demoralizálták, hogy kérdéses a megbízhatóságuk. Ilyen típusú ügyeket csak megbeszéléssel lehet eredményesen elintézni. Én például anélkül, hogy bármit gondolnék rólad, nem tartom túl hitelesnek a beszámolót. Úgy értem, nem minden elemét.
2017. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!