Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nemzeti dohányboltban igazolha...

Nemzeti dohányboltban igazolhatom az életkoromat diákigazolvánnyal?

Figyelt kérdés
azon is rajta van az arcképem, születésem ideje, aláírásom, illetve csak akkor alkalmazhatom a személyazonosító okmányokat, konkrétan nemzeti dohányboltban ha nem jártak le ?
2017. márc. 16. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

érvényes, fényképes igazolvány.

Bár gondolom a lejártát nagyon nem fogják nézegetni.

2017. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Bármilyen fényképes közokirattal igazolhatod magad, ha az érvényes.
2017. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A Jogosult és/vagy a Koncessziót gyakorló vagy annak képviselője kétség esetén

köteles felhívni a fogyasztót életkorának hitelt érdemlő igazolására. Az igazolásra például életkort is tartalmazó fényképes igazolvány alkalmas."


Nincs benne sem a személyi, sem az érvényes szó, így szerintem mindkét kérdésre igen a válasz. De azért újítsd meg azt az igazolványt, rendőrök nem feltétlenül lesznek ilyen elnézőek.

2017. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Konkrét eset miatt kérdeztem, mert üdítőt szerettem volna venni egy dohány boltban és mondta az eladó, hogy csak ha megmutatom a személyimet vagy a jogosítványomat akkor tudok vásárolni. Elmúltam már 18 éves pár éve és csak a diákigazolványom volt nálam és nem nagyon akarta elfogadni azt és mondta, hogy mutassam meg, hogy még érvényes-e. Nem nagyon értem, hogy miért szívózott velem ennyit...
2017. márc. 16. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:
azért szívózott veled annyit mert ő is egy, a szomszédokon nevelkedett szakjogász lehetett.
2017. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

"Nem nagyon értem, hogy miért szívózott velem ennyit..."


Azért, mert ha megbüntetik a tulajt két-három kilóra, akkor az kifizetteti az alkalmazottal és még talán ki is rugja.

2017. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen ezt értem, de annyira megalázó a helyzet, a párbeszéd, megannyi dolga van még az embernek és még üdítőt sem tudunk személyazonosítás nélkül vásárolni...
2017. márc. 17. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:

"és még üdítőt sem tudunk személyazonosítás nélkül vásárolni..."


De tudtok, csak nem dohányboltban. Gondolj arra, hogy ez a fiatalok egészségét védi közvetlenül, közvetve meg a tiédet is.

2017. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiatalok egészségét ugyan nem védi, viszont senki másét sem.
2017. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!