Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem dohányzók védelmére...

Nem dohányzók védelmére milyen törvény van? Azért kérdezem igy mert nem dohányoznak melletzem, inkább csak a következményeit viselem.

Figyelt kérdés

Szállitásban dolgozok. Volt egy kollega, aki masszivan dohányzott az autójában. Most azzal az autóvsl kell mennem, hosszabb távra is.

Ebben az autóban borzasztóan büdös cigiszag van, és nehezen bírom ki.

Kiszellőztetni nem tudtam.

Nagyon szenvedés nekem.

Két kérdés: így is lehet valami egészségügyi problémám, és krúghatnak-e ha én erre hivatkozva nem veszem fel a munkát.

Céggel még csak most fogok beszelni ebben a témában, elég rugalmasak, de szetetnék tájékozódni.



2017. márc. 22. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Ennyitől nem lesz bajod.


A cég pedig akármikor kirúghat akármilyen indokkal.

2017. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom. Kérdezd meg, a céget, hogy nem lehetne-e egy másik kocsit használni. Ha azt mondják, hogy nem akkor meg így jártál.

Egészségre nem ártalmas csak zavaró

2017. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A cigiszagtól nem lesz bajod, csak undorító.


Ha emiatt nem dolgozol, akkor kirúghatnak - jogosan, mert ez nem egészségkárosítás.


Ha nagyon zavar, akkor keress utána létezik olyan szagtalanítóspé, ami megszünteti a cigiszagot.

2017. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
65%
Ha rugalmasak, vesd fel nekik, hogy lehetőleg ne engedjék a kollégákat a céges kocsiban dohányozni, illetve kérdezd meg, hogy céges részről nem lehetne-e szagtalanítani az autó belsejét (kárpittisztítás, általános belső tisztítás).
2017. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan, hol tapadhat meg a kátrány?

Műanyagburkolat, huzatok/szivacs, szűrők.

Előbbi kettőt te is kitudod takarítani, ha nagyon akarod, utóbbit pedig ha a cég nem akarja kicseréltetni, akkor megteszed önköltségen, ha már abban a kocsiban vagy több száz órát egy hónapban..

2017. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az egyetlen bünöm az, hogy nem dohányzok és nem bírom a szagát.

Ezért saját költségen takarítsam ki az autót... kompletten belül a cégnek, azután az igénytelen dohányos után aki összemocskolja... úgy, hogy lehet 2 hét múlva már nem azzal a kocsival dolgozok, és lehet hogy egy újabb láncdohányos veszi vissza...

2017. márc. 22. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem, egyetlen bűnöd, hogy képtelen vagy alkalmazkodni és nyavajogsz.

Van aki cigizik, van aki büdös, van aki szemetel, van aki izzad, van aki kombinálja őket.

Én irodába dolgozom másik 3 személlyel, egész nap szagoljuk, látjuk, halljuk a másikat. És? Sose mentem le a főnökhöz, hogy adjon illatosítót, meg füldugót meg anyámkínját, mert esetleg nem bírom a többit (egyébként nincs velük semmi bajom).

Ha téged zavar, hogy a munkaeszközöd büdös, tartsd rendben. Ha képtelen vagy megszokni vagy nem vagy hajlandó ezért áldozni, akkor elég rossz szakmát választottál.

2017. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, köszi. Valaki értelmesebb?
2017. márc. 22. 16:09
 9/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
72%
Nemdohányzóként jogod van bármikor, bárhol nem rágyújtani.
2017. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!