Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csináltam egy indavideo...

Csináltam egy indavideo fiókot, ha arra tölteném fel a kedvenc animációs filmjeimet, akkor az másolásnak számít, vagyis hamisításnak?

Figyelt kérdés
Mert az törvénybe ütköző.De mások is csinálják ezt...

2017. márc. 25. 02:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, sokan csinálják ezt.

Igazság szerint nem nagyon szabályos meg törvényes meg szerzői jogok, meg ilyesmi, néha törlik is az ilyeneket, ha ez így felmerül.

De komolyabb retorzió nem nagyon szokott lenni, legalábbis nem nagyon hallottam eddig róla.

2017. márc. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az hogy nem egész részeket töltök fel?Hanem össze vágok 3-4 filmemből pár percet és egy saját videót készítek?Az is törvénytelen.
2017. márc. 25. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen az, emlékeim szerint max. 30másodperc használható fel, de az sem irányulhat pénzszerzésre.
2017. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hmm...Pedig azt hittem ez könnyen megy,majdnem mindenki ezt csinálja....
2017. márc. 25. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Semennyi nem használható fel, nincs ilyen törvény, a teljes filmet/sorozatot szerzői jog védi és elvileg engedély kell, de ha csak egy rövid bevágás van a filmből általában nem foglalkoznak vele.
2017. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!