Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tojás árusításához kell...

Tojás árusításához kell engedély? Kérem hozzáértő válaszoljon!

Figyelt kérdés

Tartok tyúkokat, van sok tojás, és arra gondoltam, hogy el kéne adni folyamatosan. Addig nem merek belefogni, amíg nem tudom, hogy ez csak így, hogy viszem, adnak érte pénzt, törvényes-e. Legyetek szívesek segíteni.

Ha kell hozzá engedély, akkor kérlek titeket mondjátok meg, hogy ez hogy jár, hol kell bejelentenem. Jönnek átvizsgálni az állományt? (itt szalmonellára gondolok vagy hasonló betegségekre)

Higéniailag is átnézik az ólat, és ahol mosom a tojásokat, stb?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 27. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj ki a piacra, és végy egy darab tojást, és nézd meg. Látni fogsz rajta egy pecsétet különböző adatokkal. Te is csak ilyen tojásokat adhatsz el. Más szóval, csak bevizsgált és ezt minden tojásra rápecsételt igazolással ellátott tojás árusítható, különben bűncselekmény (a tojás fokozottan romlékony élelmiszer).
2017. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És most menjek polgármesteri hivatalba, bejelenteni? Én valami olyasmit hallottam, hogy 200 tyúk alatt nem szigorúak a szabályok. Nekem kb. 40 tyúkom van.
2017. márc. 27. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 100 tyúk volt és mikor a környéken megtudták, soha nem volt elég a tojás.

Mosod a tojást? Minek? Attól házi, hogy koszos:) Van rajta egy vékony védőréteg, te meg lemosod?

2017. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Régen 50 tyúk alatt nem kellett címkézni a tojást, de az árusító helyen fel kellett tüntetni minden adatot. Egyébként a tojást nem szabad mosni, mert megsérül a természetes védőrétege. Anno volt ilyen kitétel mikor még mi árultuk (2012-ig foglalkozott ezzel a édesapám):


[link]


"2. A kistermelő egészséges állattól származó, friss, ép, nem repedt, nem törött, szennyeződéstől mentes tojást árusíthat. Keltetett, mosott, főtt tojás nem értékesíthető."


Évente nézte az állatorvos az egész tojóállományt. Mivel árult nyúlhúst, rendszeresen ellenőrizték hogy minden tiszta-e, az eszközöket, a tárolókat, mindent. Viszont csak a feldolgozó helyiséget, a tyúkoknál nem emlékszem, hogy jártak volna

2017. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság, hogy néha van rajta szennyeződés, és én ezt le szoktam mosni. Más tisztítási lehetőség?
2017. márc. 27. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Száraz papírtörlővel áttörlöd, ha nagyon szennyezett lenne, akkor pedig közvetlen felhasználás előtt kell megmosni. A mosással ugyanis a tojás pórusain beszivárog a mosóvíz (és a feloldott matéria), így bejutnak a baktériumok. A fészkekben legyen mindig friss szalma, és lehetőleg már lőtte is, hogy a lábukkal ne vigyék be sarat/kakit, és akkor nagyon ritkán lesz szennyezett.
2017. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan emberek körében kezd el terjeszteni, akikben 100%-ban megbízol. Idős, 70-80 és +-os emberek, de mindenképpen többnyire nyugdíjasok szokták árulni kinn a piacon a tojást, esetleg azzal is megpróbálkozhatsz, hogy egy ilyen ráérős, idős nyugdíjas néninek, bácsinak azt mondod, hogy kap X Ft-ot, ha árul neked, vagy kaphat tojást/zöldséget/ezt-azt ingyen, ha árul neked. Természetesen a helyért fizetni kell, és minden papírt be kell szerezni. Máskülönben a nénit is és téged is jól meghurcolnak.
2017. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!