Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánlevelet (emailt), amiben...

Magánlevelet (emailt), amiben alaptalanul megfenyegettek, nyilvánosságra lehet hozni a küldő nevével és email címével együtt? Vagy ez törvénysértés?

Figyelt kérdés
Ugyanis megfenyegetett emailben egy helyi politikus, mert kritizálni mertem őt, és lehazugoztam nyilvánosan (a hazugság tényét egyébként igazolni is lehet, több tanú is van rá), hogy feljelent becsületsértésért és a jóhírnevének megsértéséért... Holott én csak egy magánember vagyok, ő viszont közszereplő

2017. márc. 31. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy te, mint a levél címzettje megteheted, mert a levéltitok közted és a küldő között áll fenn, és te lemondhatsz róla. De ha ennyire komoly a dolog, akkor lehet érdemes lenne elnézni egy ügyvédhez. Szoktak tartani ingyenes jogsegélyt / tanácsadásokat.
2017. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy te egyedül lemondasz róla :D

Ez ugyanúgy a személyes ügye annak akivel leveleztél és törvényt sértesz, ha kiteregeted. Nem hiszem, hogy megfenyegetett volna, valamit félreértettél a politikusok ismerik a törvényt tudják, mit nem szabad.

2017. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!