Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szólnátok ahhoz, ha egy...

Mit szólnátok ahhoz, ha egy parlamenti párt előállna azzal az ötlettel, hogy pénzbeli juttatásért csérébe felfüggeszthetővé tennék a választójogot egy teljes ciklusra?

Figyelt kérdés
A kérdés nem a pénzen, inkább a felvetésen van. Szerintetek hogyan befolyásolná ez a társadalmat?Természetesen nem gondoltam véresen komolyan. Tudományos-fantasztikus regényt tervezek írni, és ehhez gyűjtök némi adatot.

2017. ápr. 6. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Fizetnének azért, hogy mondjuk jövőre, ne szavazzunk?
2017. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez is beletartozik. Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy hányan lennének, akik "eladnák" a szavazati jogukat azért, hogy jobban éljenek? Lennének-e olyanok, akik megteszik ezt a lépést, elköltik a pénzt, megbánják, de már nem tudják visszavásárolni a választójogot, így azért nem szavazhatnak, mert szegények és ostobák - sőt, utóbbiról a saját hibájukból fakadóan már papírjuk is van.

Hogyan bánna ezekkel az emberekkel a többségi társadalom? Lennének-e olyanok, akik felkarolják őket, vagy senki nem törődne velük, mert nem tudnak szavazni, így nem "veheti" meg senki a szavazatukat olcsón, csakis nagyon nagyon drágán.

A kérdés inkább filozofikus mint konkrét.

2017. ápr. 6. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Én eladnám a szavazatom, bár nem szorulok senki segítségére. Mondjuk 10k-ért viheti is aki akarja.
2017. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tízezer forintért tényleg vállalnád, hogy a következő ciklusra törlik a neved a névjegyzékből?

Ez azt is jelentheti, hogy kialakul egy "kvázi másodrendű" kaszt, akik politikailag kirekesztettek, semelyik párt még a kisujját sem mozdítja meg értük, és abszolút értéktelenné válik, társadalmilag pedig kirekesztetté. Egyetlen Szent István bankjegyért vállalná bárki ezt a kockázatot? Vagy havi egyért négy éven át?

Figyelmeztetlek, hogy a rendszer ma is alkalmas arra, hogy választópolgárokat töröljenek a névjegyzékből.

2017. ápr. 6. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
A szavazásra jogosultak 35-40%-a nem él ezzel a jogával. Többmillió ember. Szerintem, szép számmal lehetnek köztük olyanok, akik minden további nélkül eladnák a szavazati jogukat.
2017. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nagyon is jó ötlet itt végezni az ehhez szükséges kutatásokat.
2017. ápr. 7. 06:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tűnt fel, hogy ez történik?

Csak nem hivatalosan, azaz csalással. De most is ezrek (milliók?) adják el a szavazatukat.

2017. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!