Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól lehet egy társasházba...

Mikortól lehet egy társasházban zajoskodni (porszívó. ) reggel? Van erre szabály?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 9. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha a házirendben ninca benne, akkor normál emberi időben illik csak porszívózni 7-22ig. Megjegyzem a porszívózás nem zajongás, hanem normál tevékenység egy lakásban
2017. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Úgy tudom 6-22 között lehet "zajongani", de persze nyilván nem az egész ország alszik pontosan ebben az időszakban, szóval én általában 10-18 között mosok/porszívózok/fúrok/tologatom a bútort... stb.
2017. ápr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen van. A jó érzés és a normális gondolkodás. De tudni kell, hogy a társasházak legtöbbjében vannak olyanok is, kik a fenti tulajdonságokkal nem rendelkeznek. Ebből következik, hogy mindegy mikor teszed, ellenző mindig lesz. A kérdés csak a mérték.
2017. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 magyarvitez1 válasza:
0%
érdemes megvárni a 11 órát, mert biztosan van aki éjszakai műszakban volt és pihenni szeretne
2017. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az felső szomszédom (panel) reggel 7 óta nyomja a szar zenét, a vékony falon meg persze minden átjön, harmadik napja arra kelek. Az a durva, hogy ha folyamatosan max hangon nyomja a zenét egész nap és ezzel mondjuk az egész háznak kellemetlenséget okoz, a sünök akkor sem tudnak vele mit csinálni, mert reggel 6 és este 10 között azt csinál amit akar... Marad az, hogy vagy megpróbálod vele megbeszélni, hogy "lehetne-e, hogy mondjuk a zenélést 12-20 közé szorítod be?", vagy "a porszívózást légyszi ne reggel kezdd már el, hanem rakd át délutánra", csak az nekem nem opció, mivel egy drogos köcsög cigány a szomszéd (neked lehet ez is opció, ha igen próbáld meg), vagy eltűröd, mert mást nem tudsz vele csinálni...
2017. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Ja, most nézem, hogy lehet te akarsz porszívózni... :D Ebben az esetben kezdd el 10-11 óra körül, akkor már biztos nem zavarsz vele senkit, ha mégis akkor úgyis szólni fognak és megbeszélitek. (előző voltam)
2017. ápr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ede1219 ***** válasza:

'reggel 6 és este 10 között azt csinál amit akar... '


Ez nem igaz, régen megszűnt, hogy 22 órától van a "csendháborítás".

A "nyugalomhoz való jog" lépett a helyébe, az viszont 0-24-ig, a jegyzőnél kell birtokvédelmet kérni.

2017. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, lehet elméletileg ez van most, a gyakorlatban viszont az történik, hogy szólsz a főbérlőnek, leszarja/nem mer nekik szólni mert cigányok, vagy kihívod a sünöket, ők meg szintén leszarják, van hogy ki se jönnek, ha kijönnek akkor is annyi lesz az eredménye, hogy mégjobban rákapcsol az a sok idióta. Még manuálisan sem lehet megoldani, mert felmész és az van, hogy kijön a lakásból 6 drogos cigány beállva azt mutogatják neked a konyhakést meg a fűrészlapot, hogy ezzel lesz levágva a fejed ha sokat ugatsz. Amikor kint van a rendőr akkor meg őket zaklatják. Így működik a gyakorlatban. :D
2017. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim panelban laknak. Egy nagyon idióta szokás (nyugdíjas, 63 éves) édesapámtól, ami miatt már szóltam is neki többször hogy ilyen hülyén ne viselkedjen már:


BÁRMIKOR TÖRTÉNIK FÚRÁS-FARAGÁS-FELÚJÍTÁS, ŐT AZ MINDIG ZAVARJA.


Hétvégén délelőtt? "Miért akkor, az ember pihenne"

Hétvégén délután? "Miért akkor, az ember pihenne"

Hétköznap napközben? "Miért akkor, az ember pihenne"


De ezt általában a legtöbb idiótán is észreveszem: Az embereket nem az időpont zavarja. Történhet az elkerülhetetlen hangoskodás (felújítás, fúrás, porszívózás, stb) bármikor. A HÜLYÉKET AZ ZAVARJA CSAK, HA AKKOR TÖRTÉNIK AMIKOR ŐK ÉPP OTTHON VANNAK. Amikor valaki épp otthon van és a házban ilyeneket csinál valaki, akkor bemeséli magának időponttól függetlenül a legtöbb ember, hogy ez rossz dolog és az ezt csináló szomszéd a gonosz.

Apukámat is szeretem, de az ilyen hülyeségeivel nagyon fel tud bosszantani.

29/F

2017. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!