Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki össze tudná foglalni,...

Valaki össze tudná foglalni, hogy miről szól a CEU-s balhé?

Figyelt kérdés

Mindkét fél nyilatkozataiban vannak mind abszurd, mind jogos állítások, de ezek csak sárdobálásként találkoznak szembe a különféle portálokon.


Valaki le tudja írni független tényszerűen, hogy kinek, miben van és nincs igaza a témában?



2017. ápr. 12. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez elég bonyolult, több elmélet is van, miért szálltak rá a CEU-ra. A CEU Usában is elfogadott diplomát állít ki, mely a kormány oktatás politikájával nincs összhangban ( szerintük..). De ez csak a látszólagos indok, leginkább azért próbálják ellehetetleníteni, mert Soros tulajdonában van és így próbálják megakadályozni mindennemű tevékenységét, hogy befolyásolni tudja a hazai közéletet. A lex CEU-val, ha most nem nézzük a mögöttes szándékokat, ezzel is csak távolabb kerülnénk a Nyugattól, mert nemzetközi szinten is egy elismert "amerikai" egyetem működését akadályoznák meg. De ez többről szól. A tüntetések sem konkrétan csak a CEU miatt zajlanak, inkább egy csepp a pohárban, a kormány eddigi tettei, a nyugattól való távolodás, a tekintélyuralmi rendszer folyamatos kiépítése ellen demonstrálnak. Talán egyetlen előnye van a lex CEU-nak, ha lehet ilyet mondani, hogy megakadályozza a színvonaltalan külföldi diplomát nyújtó intézmények tevékenységét is, de ez jelentéktelen tényező. Próbáltam pártatlan maradni, de ez elég zavaros egy téma a körülményeit tekintve, de többről van itt szó, mint hogy most működjön-e a CEU vagy ne.
2017. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Páran már leírtuk, írd be a keresőbe CEU.
2017. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

A CEU egy olyan egyetem, ami Magyarországon működik, de az USA-ban van a székhelye, és ottani diplomát is ad. Soros György az egyik alapítója és támogatója. A Fidesz kitalálta, hogy úgy módosítja a törvényt, hogy egy így működő egyetem működéséhez egy speciális egyezmény kell a két ország vezetősége között. Ugye ez esetünkben Trumpot és Orbánt jelenti. DE Trumpnak nincs hatásköre ehhez, mert a magánegyetemekkel az USA-ban nem a szövetségi állam foglalkozik, hanem a helyi állam (New York állam ebben az esetben). És azt mondják további problémák is vannak a megkívánt egyezménnyel, de ehhez nálam jobban kellene érteni a joghoz.


No, az a lényeg, hogy hozni akartak egy törvényt, ami a CEU további működését lehetetlenné tenné. És más egyetemeket az országban nem érintene. Szóval egy eddig teljesen jól működő rendszert úgy módosítottak, hogy a CEU ne tudjon tovább működni, de senki másnak ne legyen semmi baja. Ebből a CEU úgy érezte, hogy kifejezetten ellenük hozták a törvényt. Erre próbáltak a magyar kormánnyal kapcsolatba lépni, és szólni, hogy hát ne már. De a magyar kormány nem volt hajlandó semmilyen tárgyalásra. Erre a CEU vezetősége és támogatói mozgósították mindenkit meg az anyját is. Nobel-díjasok, híres tudósok, polgárjogi aktivisták, politikusok, meg persze egy jó nagy tüntetés. Felkérték a kormányt, hogy ne csinálja ezt. A kormány teljesen figyelmen hagyta ezeket a kéréseket, helyette a kormányszócsöveken keresztül elkezdte szidalmazni a CEU-t és Sorost.


Szóval a következtetés annyi, hogy Orbán utálja Sorost, ezért egy célzott törvényt hozott a CEU ellen, az orra alá fingás politikai formájaként. Ezt a fajta célzott törvénykezést pedig nem nagyon szeretik az emberek. Szóval tüntetnek ellenük meg minden, ők meg továbbra is úgy tesznek, mintha nem történt volna semmi. Megpróbáltam objektív lenni amennyire lehetséges.

2017. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Ez a törvény pontos szövege:

[link]

A libsi média elterjesztette, hogy ez a törvény ellehetetlenítené a CEU-t, ami nem igaz, legfeljebb változtatásokra kényszerítené. A dühöngő birkák egy része azért ment ki, mert nem ismeri vagy nem tudja értelmezni a törvényt, másik része Orbán és a Fidesz elleni gyűlöletből, és valószínűleg sokan vannak köztük, akiket george soros fizet meg érte.

2017. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Mert számodra elképzelhetetlen, hogy a nép jelentős része ( értsd: akik nem kajálják be a propagandát ) elégedetlen, mi? Aki kint van soros miatt van kint, persze. Hidd el, qurvára leszarja mindenki sorost, itt többről van szó. A CEU-s dolog is már csak egy a sok közül, amiből elege lett az embereknek. Nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, azért mert a kormánymédiában azt mondják soros pénzeli a tüntetőket, akkor neked fullba kell nyomni a kretént és el kell hinni. Idióta vádaskodáson kívül erre fel is tudnál hozni valami bizonyítékot, vagy csak hajtogatod amit a szádba rágtak? Birka..
2017. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
4-es már előre látom hogy úgy fogsz járni mint én.:)Miattad fogják törölni a kérdést.Nem szabad ám itt beleszólni csak úgy az Ő vitájukba.:)
2017. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5 A kint dühöngők többsége nem tudna felsorolni 3 dolgot, ami nem tetszik neki a Fidesz-kormányzásban, egyszerűen csak jólesik gyűlölködni. Én fel tudnék, de nem megyek ki, mert valakinek dolgozni is kell.
2017. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egész ország átment kreténbe.

A CEU New Yorki székhelyű intézmény (székhely: 400 West 59th Street, New York, N.Y. 10019 U.S.A.), ami ott nem nyújt képzést, csupán akkreditálva van arra, hogy a képzései megfelelnek az USA oktatási rendszerének, azaz egyetemnek (university) nevezheti magát. A KEE (Közép-Európai Egyetem) egy magyar intézmény (székhelye: 1051 Budapest, Nádor utca 9.), melynek fenntartója a Budapesti Közép Európai Egyetem Alapitvány (székhely: u. a.). A KEE képzései magyar akkreditációval rendelkeznek.

A KEE nyújt olyan képzéseket is, melynek tanrendszerét, anyagát, stb. a CEU-tól licenszeli, így lehetséges az, hogy olyan diplomát adjon, ami megfelel mind a magyar, mind az USA törvényeinek.

A Fidesz kitalálta a lex CEU törvényt, amiből az volt kiolvasható, hogy a CEU csak akkor működtethet képzéseket Magyarországon, ha USA-ban is működtet. Ez a törvény egyik legnehezebben betartható pontja, mert a CEU USA-ban nem áll másból, mint egy irodából meg két titkárnőből...

A törvénynek való megfelelésre 2018. jan. 1-ig kaptak időt, és hát nyilván nem lehet egy egyetemet felépíteni ennyi idő alatt. A másik sarkalatos pont a nemzetközi egyezmény volt, ez megint csak teljesíthetetlen.


Igen ám, csakhogy a CEU nem tart képzéseket nálunk, a KEE viszont nem rendelkezik külföldi székhellyel, a két intézmény egymástól jogilag független. Annyit kellett volna csak tenni, hogy a KEE kiterjeszti a licenszportfólióját, azaz a jövőben az _összes_ CEU-s képzést licenszalapon nyújtja (mert most csak néhány ilyen képzése van), és mehetett volna minden tovább, ahogy eddig.

Csakhogy a Fidesz f..sz volt, mert ezt nem volt képes rendesen lekommunikálni, vagy szándékosan, vagy azért, mert nem is tudta igazán, hogy mit csinál, őszintén szólva ez utóbbira tippelek. Szerintem a Fidesz nem látta át, hogy mit is csinál, csak azt látta az egészből hogy Soros-egyetem, és akkor már csak azért is utálni kell. Nem csoda, hogy egyik nap azt mondják, hogy "nem is lehetetlenítjük el a CEU működését!", másnap meg azt, hogy "a CEU egy fantomegyetem", meg hogy "vesszen minden ami Soroshoz köthető!". Ebből is látszik, hogy azt sem tudja a Fidesz, mi merre hány méter, csak az számít nekik, hogy a mingránsgyűlölet meg a Sorosozás folyamatosan napirenden legyen. Finkelstein öregszik... és már nem képes támogatni a Fideszt, ez meg magától nem képes eléggé kampánykreativ lenni, csak a szokásos lemezt ismételgetik unos untalan...

Ahelyett, hogy alaposan megvizsgálták volna a jogi következményeket, elkezdtek összevissza baromságokat beszélni, belezavarodba a saját demagógiájukba.


A ballib média persze erre ráharapott, és a tőle telhető legnagyobb pofával elkezdte uszítani a népet (ami nem is baj egyébként, talán így többen észreveszik, hogy mennyire félrementek a dolgok kishazánkban). De nem volt senki, aki leült volna, és számbavette volna a további működés feltételeit, vagy legalábbis mindezidáig nem állt nyilvánosság elé. Gondolom, a CEU jogászai csak csináltak valamit...?

2017. ápr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Le a kalappal nagyon jo iras volt.

Szakmai, tenyfeltaro, megis megmaradtal a realitas talajan.

Elso voltam.

2017. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
A zsidó Soros György CEU-ja védelmében sok megtévesztett ember marionettfiguraként balhézik a zsidó világhatalom érdekében, bár erről valójában nem is tudnak.
2017. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!