Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha aláírok egy munkaszerződést...

Ha aláírok egy munkaszerződést elállhatok tőle?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: most járt le a felmondási időm, de már egy tucat helyre behívtak, és abban a helyzetben vagyok, hogy még választhatok is -ennek nagyon is örülök a mai magyar helyzet miatt!

Vissza kellett jeleznem az egyik helyre, ami az ajánlatok közül a legjobbat adta, viszont ami a legjobb, arra csak hétfőn tudnak döntést hozni, s bár tudják, hogy már vannak ajánlataim, mégis a türelmemet kérik.

Hétfőn viszont a másik helyen már szeződést írunk alá, mi van, ha az után hívnak fel? 99%-ra veszem, hogy sikerült az a legjobb pozíció, de mégis ott az az 1%, és félek, ha ezt is lemondom, és mégsem jön össze, akkor két szék közé ülök!

Szóval, ha már aláírtam, de kapok jobb ajánlatot -lehet, még aznap, akkor jogilag el lehet állni, vagy akkor így jártam... Esetleg hivatkozzak arra, hogy még átnézetem egy jogász ismerősömmel, és csak azután írom alá? Hátha addig visszajeleznek a másik helyről...

Aki érti a témát (HR-es, Mtk-s jogász, kérem, segítsen!)



2017. ápr. 21. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtál még alá semmit, akkor semmi nem köt.

Ha addig nem kapsz választ a másik helyről, akkor írd alá ezt, ha próbaidőt kötnek ki a szerződésben, ugyanis próbaidő alatt indoklás nélkül távozhatsz. Tehát ha 1-2 nap múlva kedvező választ kapsz arról a helyről, ahova menni szeretnél, akkor az aláírt helyen simán indoklás nélkül felmondhatsz. Próbaidő alatt senki nem lepődik meg azon, hogy akármikor felmondasz. Az sem szokatlan, hogy akár más másnap...

2017. ápr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. ápr. 22. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!