Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mi a teendő? Ez...

Ilyen esetben mi a teendő? Ez így illegális?

Figyelt kérdés

Mászkáltam az utcán és találtam egy nyitott wifi hálózatot.


Kipróbáltam a default ip címet/jelszót: sikerült belépni!


Így lekódolhatnám a routert úgy hogy soha többé nem férnének hozzá(ilyen komoly hozzáértéssel)+átírhatnám a wifi nevet és jelszót. (szerelő megcsinálja jó drágán)


Nem vagyok egy rosszindulatú ember azért nem nyúltam hozzá. Szóljak nekik hogy fail az egész, vagy ne?


2017. ápr. 26. 23:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy 5 ember használja folyamatosan a hálózatot...
2017. ápr. 26. 23:09
 2/7 Molyember ***** válasza:
Mi hasznod lenne abból, ha ártasz másoknak? Ha ismered őket, akkor szólj nekik, persze.
2017. ápr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Egyébként igen illegális.

Emlékeim szerint a törvény valahogy úgy szol hogy jogosulatlanul nem tehetsz semmit, nem terjed ki a jelszó erősségére stb. A példa miatt: attól hogy az ajtóban hagytam a kulcsot a lakásomba sem jöhetsz be.

(Nyilván valószínűleg nem ezért fognak lecsukni)

Egyébként igen szólj nekik, vissza is állíthatnád az eredeti állapotot.

2017. ápr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már az is bűncselekmény, hogy beléptél, azért 2 évet kaphatsz. Ha le is kódolod, az már 3 év. Ha mindez egy áram vagy gázszolgáltató vagy hasonlónak a wifije volt, akkor már 8 évet is kaphatsz.


BTK 423. § (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki

a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza, vagy

b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény jelentős számú információs rendszert érint.

(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt közérdekű üzem ellen követik el.

2017. ápr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom tudod-e nagy szakértőként, hogy a WiFi routerek alján/hátulján van egy reset gomb, ami az egész hülyeségedet 10mp alatt semmissé teszi, tehát ez a duma, hogy "soha többé nem férnének hozzá" teljesen hülyeség.

Amúgy bűncselekmény, mivel más informatikai hálózatába behatoltál. Amúgy nagy hekkernek gondolod magad ettől? :D

2017. ápr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó igen tudom :D De ők nem tudják.


Ez a 2 éves börtön meg hülyeség. Nem kell túldramatizálni..

2017. ápr. 27. 11:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom milyen router ez, de default beállításnál a wifirouterembe csak kábellel tudok belogolni. Bár, ha a szerelő jópofa volt és megviccelte a tulajt...
2017. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!