Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fontos! Ebben a jogi felvetésb...

Fontos! Ebben a jogi felvetésben milyen büntetésre számíthatnak a felek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Felvetésem két szereplője egy 12-13 éves lány(lényeg hogy kiskoru) és egy 16-17 éves fiú(lényeg hogy fiatalkorú,a fiú összeismerkedik a lánnyal és közös beleegyezés után skypén kezdenek el beszélgetni,úgy kb 2 hétig,mivel távol vannak egymástól.A fiú mivel már fiatalkorú,gyakran elképzeli a lánnyal szexuális szinten a dolgot,de a lány elutasítja,a fiú felajánlja hogy beszéljenel kamerán és ott megnézzék egymást "úgy" a lány ezt is elutasítja,de a fiú megmutatta magát,ami ellen a lány nem ágált.Eltelik pár nap és a fiú erősködik hogy a lány mégis mutasson valami intim fotót,mert úgyse tudnak találkozni,legalább így hadd lássa a fiú is,a lány beadja a derekát nagy nehezen,győzködések árán,küld egy kebel/nemiszerv intim képet,utóbbin az arca félig látszódott,a fiú a képeket megnézte,de semmiképp nem mentette le,és nem is manipulálta/terjesztette,a lány ezután szégyellni kezdte magát és rá egy nappal elbúcsúzott a fiútól egy "szia,ne haragudj de ez ennyi volt" kijelentéssel,a beszélgetés/képcsere telefonról zajlott.Kérdés,ha a lány,vagy a lány anyja feljelentést tesz a fiú ellen,akkor a fiú milyen jogi retorziókban lenne részesítve,ha a skype csevegést törölte,nem tárolja a képet,és nem is terjesztette,ill nem is zsarolta és nem is durván kényszerítette a lányt,ráadásul nem látni a lány csevegésénél a fiúról intim képet.

Minden választ köszönök!



2017. ápr. 30. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a lány apja kap felfüggesztettet súlyos testi sértésért.
2017. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt nemértem,hogy jön ide,de a komoly válaszokat várom.
2017. ápr. 30. 11:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagyis de értem:D de most a jogi vonzat a fontos ha az ügyben mindenki jogszerűen jár el.
2017. ápr. 30. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Van bizonyitek? Beszamolon kivul barmi?
2017. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálam semmi,a lánynak mégehet megvan a chat-ünk az általa elküldött képekkel.
2017. máj. 2. 11:23
 6/8 anonim válasza:

Most elárultad magad kedves Kérdező-fiú :)

Ha jól elolvastam az egészet, akkor tudtommal nem mentettél le semmit a lányról, gondolom ezt bizonyítani is tudod. Azt pontosan nem írtad le, de gondolom a lány sem szellemileg, sem fizikailag nem sérült, tehát ez az egész kárt nem tett benne. A lány vagy a lány anyja (ha a szabályokkal tisztában vagyok) (1) nem jelenthet fel hiszen nincs rá bizonyítékuk, kivéve, ha a lány lementette a képeket. Namostmár. Mint mondtad te nem mentetted le a képeit, ezért maximum csak egy ilyen házkutatás félét kaphatnál. (2) Nem kényszerítetted, mondjuk, hogy szimplán erősködtél, ebből sem származott baja. TEhát semmit nem kaphatsz érte, mert a lány nem sérült semmilyen módon.

2017. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem árultam el magam,ez csak egy felvetés,azért írtam bele magam mint személy,mert így talán jobban felkelthetem az emberek figyelmét,és abban az esetben ha valakit ilyen dologba kever a sors,nem kell mégegyszer feltenni,de köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 3. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit.
2017. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!