Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőjog. A bíróság végzését...

SanthiM kérdése:

Büntetőjog. A bíróság végzését miután átvettem, nem kértem 8 napon belül tárgyalás tartását. Van e még valamilyen módom fellebezni a büntetés ellen?

Figyelt kérdés

A bíróság egy olyan vegyésszakértői véleményre hivatkozik, amit én sohasem láttam, és egy olyan szerre mondják azt hogy kábítószer ami nem tiltólistás, nem c - listás. Egy alvássegítő szerről van szó.


580 000 forintra + 80 000 forintra büntettek, egy fesztiválon volt nálam a szer. A szer neve: phenibut (β-phenyl-GABA )



2017. máj. 3. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

biztos h GABA-származék és nem fogható rá h tudatmódosító?

háát jó kérdés, sztem nem tudsz sokat tenni, ha csak kifejezetten nem dugdosták előled a szakértői véleményt, mert akkor eljárási szabsértés miatt tudsz tovább menni.

de nem is volt iratismertetés? vagy ezt belehamisitották utólag?

2017. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
biztos benne van a végzésben, hogy hány napon belül tudsz fellebbezni ellene. Ha ebből már kifutottál, akkor nem sok esélyed van.
2017. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom tárgyalás mellőzésével bírálták el az ügyedet.

Ebben az esetben, ahogy írod is, a kézbesítéstől számított 8 napon belül kérheted tárgyalás tartását. Ha ezt nem kérted, akkor így jártál. Feketén fehéren le van írva.

Tárgyalás mellőzéses végzésnél nincs fellebbezési jog. Ebben az esetben, ha valami nem tetszik, akkor kérheted a tárgyalás tartását, akkor tárgyalást tűznek ki az ügyedben és lefolytatnak egy bizonyítást, ahol megjelensz és elmondod, amit elszeretnél.

Ilyenkor, tárgyalás mellőzésével hozott határozatnál az iratok alapján hoznak döntést, szabnak ki büntetést.

Amikor meg még nyomozati szakban volt az ügy, tehát még nem történt meg a vádemelés, akkor téged értesítettek, hogy lezárult a nyomozás és van módod megtekinteni az iratokat. Miért nem tetted és kifogásoltad akkor?

Most már mit szeretnél?

2017. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nana azért a Be. szerint ez így jogsértő. olyan nincs h a vádlott egyetlen iratot is akár ne ismerhessen meg.

ha ez már jogerős, akkor a kúria marad ...

2017. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nana azért a Be. szerint ez így jogsértő. olyan nincs h a vádlott egyetlen iratot is akár ne ismerhessen meg. "

De ki mondta, hogy ne ismerhetett volna meg? A nyomozás során is lehetősége lett volna rá, illetve a bírósági eljárás során is, amikor kézhez kapta a végzést, akkor is megtekinthette volna az iratokat. Senki nem gátolta benne, mert ilyenről nem írt a kérdező.

Akkor van ok arra, hogy elégedetlenkedjen és bármi jogsértő dologról beszélhessünk, ha ő áttekintette az egész iratanyagot és abban nem volt egyáltalán szakértői vélemény, amire hivatkoztak a végzésben.

2017. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Kúriához fordulhatsz felülvizsgálati indítvánnyal. Nem azért, mert az iratokat nem ismerhetted meg (ez fel sem merülhet), hanem azért mert - ha igaz, amit írsz - a büntetőjogi felelősséged megállapítására a büntető anyagi jogszabályok megsértése miatt került sor (Be. 416. § (1) bek. a. pont).
2017. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

így van, de sztem esetében mind anyagi mind eljárásjogi szabsérések is vannak (na a bizonyítás egy másik kérdés persze, legalábbis az eljárási területen).


de azt bírom h a magyar bíróságok tele vannak hasonló ügyekkel, kvára nem érdekli őket holmi anyagi jog (már ha tudják értelmezni ezt a kifejezést), és sokszor találkozom olyan esetekkel, h keresztbe állnak a szemeim tényleg, és akkor az eljárási részről meg ne is beszéljünk, mert az egyenesen kriminális már. de hát itt tartunk ... jó tükörképe ez a mai magyar állapotoknak egyébként.

2017. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!