Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bizományba adott árumat a...

A bizományba adott árumat a kereskedő átadta egy harmadik félnek, hogy ettől kezdve majd ő számol el vele. Törvényes ez?

Figyelt kérdés

Egy kereskedővel bizományosi szerződést kötöttem.

A kereskedő az átadott árut most odaadta egy harmadik félnek, hogy adja el ő, nekem pedig írt egy levelet, hogy kössek szerződést ezzel az illetővel, mert az áru nála van, és mostantól majd ő árulja. Én azonban nem akarok ezzel az illetővel szerződni, mert amit küldött szerződést, az rettentően előnytelen volt számomra (meg hát szélhámosnak is tartom, nem bízom meg benne). Az eredeti kereskedővel kötött szerződésben az ugyan benne van, hogy hogy albizományba adhatja, de az szerintem nem erre vonatkozik. Írtam is levelet a kereskedőnek, hogy ehhez én nem járulok hozzá, számoljon ő el a termékkel, de erre nem hajlandó. Szerintem az áru most jogtalanul van ennél a harmadik félnél és ha ő árulja, akkor az orgazdaságot követ el. Szerződni nem akarok velük, így jogviszonyban sem állunk egymással, az eredeti fél viszont úgy adta át neki az árut, hogy nekem azt nem fizette ki, mondván majd ez a harmadik fél fogja, ha ő eladja és leszerződünk. A harmadik fél ugyan visszaadná, ha felhozatnám szegedről, mivel levitte oda az árut. Én ezt a költséget nem tudom vállalni, mert ennek kb. 100eft lenne a költsége a mennyiség miatt. Most itt van egy patthelyzet, én meg sem a pénzemhez, sem az árumhoz nem tudok hozzájutni. Mit tehetek?


2017. máj. 5. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyás
2017. máj. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Felesleges, mert kilopta már az összes pénzt a cégből. Csak nekem lenne költség. Rendőrségi feljelentés is van ellene.

Most viszont a maradék árumhoz szeretnék hozzájutni.

2017. máj. 5. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vezetném le részletesen, hogy miért, de szerintem...


Mondd fel a szerződést a bizományossal, majd írj ennek a harmadik személynek, hogy tekintettel a szerződés megszűnésére, adja ki részedre az árut, mégpedig ott, ahol te bizományba adtad.


Valószínűleg esze ágába sem lesz ezt megtenni, úgyhogy egyszerűen nem marad más választásod, mit elhozni az árut és utána nyomni neki egy fizetési meghagyást a fuvarköltségre.

2017. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!