Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtilthatják hogy a forgalmi...

Megtilthatják hogy a forgalmi vizsgámat rögzítsem 2 kamerával?

Figyelt kérdés

Egyik az utat venné, a másik engem.

Elegem lett hogy 6-szor buktattak meg, még az oktatóm elmondása szerint is ebből 4 csak szivatás volt.

Mellesleg 50 óránál csináltam az elsőt, jelenleg 80-nál vagyok. Sosem volt semmi gond.


Vizsgabiztosnak utoljára mondtam hogy a kövit kamerázni fogom, de azt mondta hogy akkor nem vizsgáztat le, menjek másik városba.


2017. máj. 7. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
És mi volt az indok a buktatásra konkrétan?
2017. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Például volt olyan hogy egy biciklis a zebrán megállt, mivel nem tolta hanem rajta ült, ezért amúgy sem lett volna elsőbbsége, de hangsúlyozom megállt ezért én elindultam.
2017. máj. 7. 16:28
 3/10 A kérdező kommentje:

Meg olyan is volt hogy kiszaladtak elém az úton (nem zebra) én pedig jobbra letértem fékezés közben, az autó félig rajta volt a füvön. És ha nem tudtam volna megállni, éppen nekimegyek?


De ezek után szeretnék a kérdésemre is választ kapni.

2017. máj. 7. 16:32
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Biciklis megáll a zebrán, akkor dudálunk, hogy észbe kapjon. Ha nem reagál lehet, hogy valamilyen rohama van.

Tényleg pénzéhes a legtöbb vizsgáztató, de 6 alkalom az-azért sok! 2-3 után már megszokták adni.

2017. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Azt nekem is mondta az oktató, hogy akkor is engedjem át, ha nem száll le, mert buktatnak rajta, egyrészt mert kezdőként ráadásul vizsgán kizárt, hogy te érzékeld, hogy most rajta van-e a biciklin vagy sem, ergo a sima gyalogost se engednéd át, az meg bukta, de ha mégis érzékeled, akkor meg azért mert felesleges dolgokon agyalsz, nem az utat és a forgalmat figyeled. Az a biztos, ha megállsz mindig, nem veszítesz semmit. Amúgy meg még annyit, hogy oda kell csúsztatni egy kis pénzt a vizsgáztatónak, csodálom hogy 6 bukás után ez még nem esett le neked.
2017. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Természetesen meg.
2017. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam, hogy egy oktató és egy vizsgázó párharcából a vizsgázó került volna ki győztesen. Független attól, hogy kinek van igaza. Én ezt a kamerás dolgot meg akkor is elvetélt ötletnek gondolom, ha megoldható lenne.
2017. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem itt valami nem kerek.


Ugye az egész világ hibás, csak te nem?


Én pontosan tudom, hogy milyen a gépjárművezető oktatás és milyenek a vizsgabiztosok, oktatók stb. 24 éves jogsim van és három kategóriám, különféle szakvizsgáim. Én is buktam meg annak idején. Azt is pontosan tudom, hogy sok a szubjektív elem, bárkit meg lehet húzni, akit nagyon akarnak, 2 millió km felett vezettem, talán van rálátásom.


De akit hatszor meghúznak, ott valami hibádzik, tudomásul kell venni, hogy nem mindenki alkalmas.


Ha tuti biztosra akarsz menni, vedd meg a vizsgabiztost (nem kell a rizsa, hogy nem lehet), de jobb ha először magadat, a motivációdat, hozzáállásod vizsgálod felül. Mivel nem ismerlek, azt feltételezem, hogy orvosilag, pszichológiailag amúgy alkalmas vagy a vezetésre.

2017. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ember, az anyám 50+ évesen átment elsőre, pedig azóta is félek mellette, úgy vezet
2017. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg még annyit, hogy oda kell csúsztatni egy kis pénzt a vizsgáztatónak, csodálom hogy 6 bukás után ez még nem esett le neked."


Ez egyáltalán nem szokás manapság.

Kérdező, ha valóban úgy érzed, hogy tutira biztosan csak szívatni próbálnak, akkor menj másik városba vizsgázni, persze ahhoz meg be kéne gyakorolni az ottani útvonalakat, de őszintén szólva én sem igazán vagyok benne biztos, hogy 6 bukás után tényleg nincs benned is hiba.

Nézzétek át együtt az oktatóval, hogy mi az, amire azonnali buktatás jár. Ezeket pedig kerüld. Ha látod a biciklist a zebránál, akkor inkább engedd el. Ha ok nélkül engedsz el valakit, az gondolom maximum hibapont. Ha meg valakinek nem adod meg az elsőbbséget, az meg bukta. Szóval így gondolkozz. Inkább szedj be pár hibapontot, minthogy bukj.

2017. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!