Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2016 februartol fizetem a...

2016 februartol fizetem a tartásdijat, elötte volt 5_6honap hátralékom, visszakérheti, ugy hogy lenyilatkozta, nekem akkor tartozasom nincs felé?

Figyelt kérdés
2016ban majusba kértem gyermektartásdíj csökkentését, közben feljelentett volt élettársam a rendörségen, hogy nem fizetem a teljes öszeget, de minden hónapbakůldtem valamennyit. Pártfogot kaptam egy évre, de közbe 2017februarban megvolt az elsö tárgyalaás, nemeggyeztunk meg, de othon mâsnap igen.20ezret fizetek irtunk egy papirt két tanuval aláiratva, es belevezettük hogy visszamenöleg ö nem kéri az elmaradast. A partfogonak elkuldtem, de hivatalos papirt kért, en beadtm megint az ügyet. Mi elmentunk a birosagra, es elmondta, megeggyeztunk, es 2016, februarba tartozasom felé nincs elég a 20ezer.26helyet. Most a biroságra mehetunk mert vaadat emeltek. Ellenem azthiszik azota nemfizettem.

2017. máj. 10. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha be tudod bizonyítani, hogy fizettél, akkor nem lehet baj. De egyébként a gyerektartás egy állandóan fennálló tartozás...
2017. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igazolod, hogy átadtad (ő átvette), és akkor semmi baj nincsen.

De ha van bankszámlája, akkor a legjobb, ha befizeted a bankszámlára, a hivatalos banki kivonat az teljesen jó igazolás. Nem kell legyen bankszámlád, hanem bemész egy bankfiókba és a pénztárnál befizeted, annak nincsen semmi költsége. ÉS kapsz is a befizetésről bizonylatot.


Nem tudom, az egyéni 20 000 Ft-os megállapodás felülírhatja-e a 26 000 Ft-os bírósági határozatot. Ez a kérdés. Nem ez-e a per tárgya.

2017. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Utolag lett birosagi végzés is,2016 februártól,20ezret fizetek hivatalosan,és ő nem kéri az elmaradást..ez is benne van,hogy Abban a honapban tartozásom nem ál fent..

De hogy fejelentett, meg most juttott el az ügy idáig 2017májusra,ö meg eggyet gondolt és visszakéri majd az elmaradást..Ö azt hiszi hogy büntetőůgyben visszaakapja a penzt,de én ugy tudom ha igazat adnak neki,akkor büntetest kapok

2017. máj. 10. 22:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem sok közöm van a te ügyedhez, de van két csodaszép nevelt gyermekem akiknek az apjuk épp most adott be a bíróságra kérvényt hogy csökkentse a tartásdíjat, ami amúgy sem sok. Tudod mit mondok? A tartásdíj a hidegvízre sem elég. A gyereked, b...zmeg. Gondoskodj róla, taníttasd, ruházd, sport, különóra, tankönyv, szabadidő, tábor, egészségügyi kiadások, stb... Függetlenül attól hogy ki miatt vaálnak el szülők... én elsüllyednék szégyenemben ha nem tudnám összekaparni azt a kis lóvét a gyerekemre.
2017. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ui: a nevelt gyerekeimre havonta kb. a tartásdíj 4-5-szörösét elköltöm, pedig senki nem kéri. Szeretem őket.
2017. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3: Ha jóhiszeműen jártál el, nem kapsz büntetést.

De valóban, anyagiak nem tárgya a büntetőpernek csak az, hogy elmulasztottad-e a kiskorúról való gondoskodást.

Ezt kell bizonyítanod, hogy nem mulasztottad el.

De emeltek már vádat? Mert nekem úgy tűnik, a gyanú nem alapos, tehát csodálkoznék, ha tárgyalásig eljutna a dolog.

Ennyi a jogi rész.


És egyébként emberileg helytálló, amit a kedves nevelőszülő írt.

2017. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elösször is hosszú lenne leirnom az életem,de én dolgozok,fizettem mindig is a gyerekek után,és nem azert kértem hogy csökkentsék mert link vagyok,hanem mert megszületet 2.gyermekem,mivel van új kapcsolatom,és szerettem volna hogyha a fizetésemböl minden gyermek egyformán részesůljön.Az ůgyesz továbitotta a bíróságnak,ës kaptam egy papirt hogy ELÖKÉSZITÖ ŮLÉSRE idézek mint vádlot..

Ja és én mindig megyek értůk,foglalkozok velük is mint a másik kettövel.szeretnek és ismernek engem,nem ugy mint némelyik apát..

Csak gazdagabb nevelöapjuk lett,és az annyuk meg erezte a pénz szagát,és róllam is leakarja a bört is húzni...

2017. máj. 11. 07:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem bántani akartalak az előző írásommal, csak azt jeleztem hogy huszonvalahányezer Ft aprópénz egy gyerekre nézve. Nálunk is az a helyzet hogy én sokkal többet keresek mint az apa, tudom hogy az ő szemében is úgy tűnik, hogy le akarjuk gombolni róla a lét.


Lehet hogy könnyű beszédnek tűnik, de én úgy vagyok vele hogy nem azt nézem hogy mennyi pénzt keresek és azt osztom be, hanem megnézem hogy mire kell költenem illetve mire szeretnék (mennyit) költeni és megkeresem. Addig fejlődöm, amíg nem tudom megteremteni a rávalót. A gyerek esetében viszont szerintem kötelességünk megteremteni nekik azt amire szükségük van, nem az a kérdés hogy mennyi jut... Nem fellengzősködni szeretnék ezzel, ne érts félre. Meggyőződésem hogy mindenki tud többet jobban keresni, csak a módját kell megtalálni.

2017. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Énis szeretnék több pénzt keresni hogy mindent megadjak nekik,csak ez nemúgy müködik..270orat dolgozok egy honapba es kapok 100_120 ezret..melette nem birnák mást beválalni...örülök haa othon vagyok,

Itt ahol én lakok,nincsenek sokkal jobb lehetőségek.És azabaj tudod hogy számlákat fizetni kell,meg albérletet,gyereknek ovoda..stb

De énis ismerek olyan szülöt aki nemfizet,es a gyerekeivel se foglalkozik..és ezt elitélem..

Énis megbirtam volna oldani hogy nem,vagy csak kevesebbet fizetek,de én szeretem öket,es látni akarom őket,mert tudom ha kevesebbet is fizetnék eltiltanák őket..pedig akkoris jogom lenne öket látni..meg amugyis jár nekik a pénz.

2017. máj. 11. 09:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyalázat, hogy ennyi munkáért ennyi pénzt kapsz (meg sok más ember). Én nem azt értettem, hogy még vállalj mást, félre ne érts. Lehet hogy ha magad kitalálsz valamit és nem másnak dolgozol éhbérért hanem "maszekba", akkor kevesebb munkával többet kereshetsz. De tényleg nem okítani akarok, már ezért is bocs :) Mindenesetre nagyon bosszantó hogy alkalmazottként ennyire kihasználnak. Minden jót neked!
2017. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!