Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A ház eladója elviheti az...

A ház eladója elviheti az egyetlen fűtési lehetőséget, ami a jelen esetben egy kandalló?

Figyelt kérdés
Egy kedves ismerősömről van szó, akik megvettek egy házat. Nem tudom mennyire kérdeztek rá ezekre a részletekre, de ha nem is voltak alaposak, akkor is úgy érzem, hogy valamilyen fűtés jár egy lakáshoz, házhoz. Ha ez esetben csak egy kandalló, azt pofátlanság elvinni. Mi régebben adtunk el lakást, és úgy rémlik volt valami szabály arra is, hogy világítás legyen, még az is elég, ha csak csupasz izzó lóg a plafonról ,de valami legyen. Valamint szaniter a fürdőben. Úgy érzem, ez igaz lehet a fűtésre is. Ok. hogy nyár jön, és oldják meg őszig, de itt ez esetben egy koraszülött kisgyerekkel költöznek be, az időjárás egyelőre elég kiszámíthatatlan. És már csak erkölcsileg is felbosszant a dolog. Épp kipénzelték magukat, és az ember valószínűleg úgy vesz meg egy ingatlant, hogy az ilyen alap körülmények evidensek, mint a fűtés. Nincs erre valami jogszabály?
2017. máj. 17. 08:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
El hát. Övé.
2017. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Adás-vételi szerződésben szokták az előzetes szóbeli megegyezés után rögzíteni az ilyesmit ügyvéd jelenlétében. Normális emberek így vesznek és adnak el ingatlant, nem csak úgy bele a semmibe.
2017. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Minden ilyen helyzetben megszokták beszélni ezeket a dolgokat. Alapból rá kell kérdezni mivel ha ez az egyetlen fűtési lehetőség akkor főleg.
2017. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2. Azért nem értek egyet, mert az embernek néha eszébe sem jut olyanokat megkérdezni ,hogy fűtés és villany jár-e a lakáshoz, mert azt gondolja evidens a mai világban. Nem sátrat vettek. Ezeket most tényleg ügyvéd jelenlétében össze kell foglalni? Én úgy tudom a lakhatóság alá ez bele tartozik és nem kell külön kihangsúlyozni.
2017. máj. 17. 09:38
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Rosszul tudod. Üzletben nincs "úgy érzem", "evidens" meg a többi lózung. Adásvételi szerződés van, amelyben részletesen meg kell nevezni a ház tartozékait.
2017. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
A kandalló nem alapfelszerelése a háznak, tehát, ha neincs bent az adásvételi szerződésben akkor a régi tulaj nyugodtan elviheti.
2017. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ezeket most tényleg ügyvéd jelenlétében össze kell foglalni? "


Igen. A fűtés valóban a lakhatás feltétele, de azt nem a régi tulajdonosnak kell biztosítania. Én a múlt hónapban adtam el egy lakást működésképtelen konvektorokkal, szaniterekkel. A vevők tudták, hogy gyakorlatilag 4 falat vettek.

2017. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"gyakorlatilag 4 falat vettek" -ajaj, a födémet, aljzatot, alapozást, szigetelést is vitted magaddal Zsuzsi? :)

Az a kandalló valamilyen hordozható esetleg elektromos? nyilván egy kéménybe kötött, épített kandallót nem visznek.

2017. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.


Szerintem, ha anno az eladó úgy hirdette az ingatlant, hogy fűtés: kandalló, akkor a kandalló a házhoz tartozik. ha úgy hirdette, hogy fűtés:nincs akkor nem.


akármelyik eset is van, ez az alapfelállás és ha mégsem így gondolja, azt kell szerződésben rögzíteni.

2017. máj. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 09:55


Nyilván mind a 33 lakást mellőle-alóla. De ha ettől jobban indul a napod, akkor kedves egészségedre. Legyen csodaszép a napod!

2017. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!